اخبار اخبار فرهنگی

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران معرفی شد

تبلیغات بنری

به گزارش مجله توژال به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکمی امیرحسین سامی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: محمد علی مراتی این محقق موسیقی به عنوان مدیر اجرایی انجمن موسیقی انتخاب شده است.

در متن این حکم آمده است: به استناد صورتجلسه 356/ق/الف مورخ 10 تیر 1403 هیأت امنا و نظر به تجربه، سوابق ارزنده، تعهد و دانش جناب عالی و با با این حکم به سمت مدیرعاملی جامعه موسیقی ایران منصوب می شوید.

انتظار می رود با رعایت مقررات قانونی و مصوبات هیات امناء و همچنین وظایف مندرج در اساسنامه انجمن موسیقی ایران گام های موثری در جهت ارتقای موسیقی ایرانی بردارید.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران معرفی شد

محمدعلی مراتی متولد اول مهر سال 1351 در رشته موسیقی تحصیل کرد و دکترای اتنوموسیکولوژی را از دانشگاه پاریس گرفت. قاطی کردن با استادانی مثل منوچهر طاهرزاده، محمود مراتی و اردشیر کامکار و هادی منتظری او مقدمات تخصصی موسیقی دستگاهی و آهنگسازی ایرانی را نزد اساتیدی چون فرامرز بایور، هوشنگ ظریف، منصور نریمان، محمدرضا لطفی، احمد بیگمان، محمدرضا درویشی، کامبیز روشنروان، فرهاد فخرالدینی. و هوشنگ کامکار وی بین سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۸ در دانشگاه تهران تحصیل کرد. او در طول فعالیت هنری خود کتاب های مختلفی دارد.

مراتی در چندین دوره از جشنواره موسیقی نواحی ایران دبیر و عضویت در شورای سیاستگذاری و همچنین عضویت در هیات انتخاب و داوری و شورای سیاستگذاری در دوره های مختلف جشنواره موسیقی فجر را بر عهده داشت.

وی در مراسم اهدای جوایز در دفتر موسیقی معاونت هنری حضور یافت محمود السالاری مسئول فنی احمد الصدری و داوود جانجی اعضای هیئت امنای انجمن موسیقی ایران مراسمی برگزار کردند از آقا امیرعباس تعریف می کند مدیرعامل اسبق انجمن موسیقی ایران تقدیر کرد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال