اخبار اخبار تکنولوژی

کمک ناسا به طراحی یک مایو برای شناگران المپیکی

تبلیغات بنری

کمک به ناسا در طراحی لباس شنا برای شناگران المپیک

به گزارش مجله توژال؛ شناگرانی که تنها در چند روز دیگر برای کسب مدال در بازی‌های المپیک پاریس رقابت می‌کنند، لباس شنای پیشرفته‌ای خواهند پوشید که می‌تواند به عملکرد آنها کمک کند.

انتظار می رود این مایو منحصربفرد با استفاده از آخرین فناوری، ضدآب ترین لباس شنای تاریخ باشد.

ورزشکاران برتر قبلاً علاقه خود را برای تهیه این محصول اعلام کرده اند و بسیاری معتقدند که سود زیادی برای آنها خواهد داشت.

این لباس شنا انقلابی نوید عملکردی بی نظیر را می دهد

برند محبوب مایو اسپیدو آخرین نسخه از لباس شنای خود را با نام Fastskin LZR Racer معرفی کرده است. به گفته سازندگان آن، این مایو نه تنها ضد آب است، بلکه احساس بی وزنی را نیز ایجاد می کند.

شناگران برتری که امیدوار به کسب مدال طلا در المپیک پاریس هستند، از این لباس شنا استفاده خواهند کرد. یکی از آنها این مایو را به “موشک سرعتی کوچک” تشبیه کرد و گفت مطمئن است که عملکرد او را بهبود می بخشد.

یکی دیگر از شناگران خاطرنشان کرد که این مایوهای جدید سریعتر از همیشه هستند و اجازه می دهند آب به راحتی روی آنها بلغزد.

شایان ذکر است که این مایو مجهز به همان فناوری پوششی است که برای محافظت از ماهواره ها استفاده می شود.

این مایوهای ویژه که با طراحی یکپارچه و تا حدی از پلی اورتان ساخته شده اند، توسط ناسا طراحی شده اند تا از شناوری کافی و پشتیبانی ماهیچه ها اطمینان حاصل کنند و به شناگران امکان می دهند سریعتر و طولانی تر شنا کنند.

Speedo همچنین در حال توسعه مدل های پیشرفته تر است.

پوشیدن لباس شنا مناسب برای شناگران بسیار مهم است، زیرا حرکت در آب را تسهیل می کند و به آب اجازه می دهد با مقاومت کمتری در برابر شناگر عمل کند.

موفقیت شناگران المپیک با طراحی های پیشرفته Speedo

اسپیدو همیشه در تولید لباس شنا مبتکر بوده است. در گذشته، آنها لباس شنای Fastskin را ساختند که شباهت زیادی به پارچه پوست کوسه داشت و در سالی که معرفی شد، تقریباً 83 درصد از شناگرانی که آن را پوشیده بودند، مدال گرفتند.

به دنبال آن لباس شنای Fastskin II معرفی شد که با آن مایکل فلپس افسانه‌ای اولین فردی بود که 8 مدال کسب کرد. در سال 2008، او لباس شنای Fastskin LZR Racer را پوشید و هشت مدال طلا کسب کرد.

کارشناسان می گویند لباس شنای پیشرفته نه تنها می تواند فواید جسمی داشته باشد، بلکه مزایای روانی نیز دارد. برخی از آنها معتقدند که اکثر شناگران هنگام پوشیدن لباس شنای تخصصی و پیشرفته احساس سرعت، اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری می کنند که ممکن است منجر به بهبود عملکرد شود.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال