اخبار اخبار عمومی

پویایی معاملات بورسی به مدد بازگشت دامنه نوسان ۶ درصدی

تبلیغات بنری

پویایی معاملات بازار سهام به محدوده نوسان 6 درصد باز می گردد.

به گزارش مجله توژال؛ معاملات امروز بازار سهام به گونه ای انجام شد که شاخص کل در مسیر شمع آخرین روز معاملاتی حرکت کرد. به طوری که در پایان معاملات امروز، شاخص کل با رشد 10 هزار و 892 واحدی معادل 0.52 درصد این شاخص مواجه شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 96 هزار واحد تثبیت شد.

از سوی دیگر، قیمت معاملات سهام کوچک در بازار سهام نیز افزایش یافت. به این ترتیب شاخص هم وزن بازار تا پایان معاملات امروز با افزایش 5 هزار و 398 واحدی معادل 0.8 درصد این شاخص به سطح 678 هزار واحد رسید.

لازم به ذکر است، هیات مدیره بورس اوراق بهادار تهران امروز حجم معاملات هفت میلیارد سهم و ارزش معاملات خرد (سهم، حق تقدم و صندوق های سرمایه گذاری مشترک) را بالغ بر سه هزار و 772 میلیارد تومان نشان می دهد.

پول واقعی را وارد و خارج کنید

تراز واقعی پول امروز در سهام برخلاف روز معاملاتی قبل منفی بود. به طوری که در پایان معاملات امروز بازار سهام، حدود 132 میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شد. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 45 میلیارد تومان پول واقعی از صندوق های درآمد ثابت برداشت شده است.

بالاترین ارزش معاملاتی

در معاملات امروز سه سهم تفارس، خودرو و وبملت بیشترین حجم معاملات و سهام ZOP، شستا و وبملت به ترتیب بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. سهام Femli نیز بالاترین ارزش بازار را داشت.

پول هوشمند را وارد کنید

بیشترین خالص خرید واقعی مربوط به سهام بوعلی، حکمتی و ذوب بوده است. همچنین در جریان معاملات امروز، سهام Wagame، Degazi و Kaboror وارد مالی هوشمند شدند. از سوی دیگر، فیلترهای بورس نشان می دهد که پول هوشمند از توکن های وامین، ماآ و دفارا خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین درصد خرید واقعی سرانه مربوط به سهام بکاب، شوروم و الغبهار بوده است. دفرا نیز در جریان معاملات امروز بیشترین فشار سفارش را به ثبت رساند. از سوی دیگر بیشترین فشار عرضه نیز در نماد قمرج بود.

منبع: تجارت نیوز

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال