اخبار اخبار عمومی

پولی که مشابه با اسکناس هست و نیست / ریال دیجی خود را معرفی می کند

تبلیغات بنری

معاون بانک مرکزی گفت: ریال دیجیتال عملا اسکناس است و شامل تمام اجزای اسکناس به جز ماهیت فیزیکی اسکناس است و با آن می توان در حداکثر فاصله و حداقل زمان معاملات را انجام داد.

مهران محرمیان در مراسم رونمایی از اجرای آزمایشی طرح ریالی دیجیتال که در فاز اول در جزیره کیش به بهره برداری رسید، اظهار کرد: خوشبختانه از نظر تراکنش های مالی جزو بهترین کشورهای دنیا هستیم و 93.5 درصد واجد شرایط هستیم. مردم ایران به شبکه بانکی دسترسی دارند.

وی گفت: هر ایرانی به طور میانگین روزانه پنج تراکنش انجام می دهد و سالانه 50 میلیارد تراکنش در سامانه شتاب ثبت می شود.

معاون فناوری بانک مرکزی اضافه کرد: با درآوردن اسکناس از جیب مردم، برخی از مردم در پرداخت های اندک خود با مشکل مواجه شده اند و تصمیم گرفته شد به سمت چاپ پول دیجیتال برویم.

محرمیان خاطرنشان کرد: به منظور رفع مشکلات تراکنش های خرد در کشور، ریال دیجیتال در فاز اول تراکنش های خرد انتخاب شد.

وی در خصوص ماهیت ریال دیجیتال گفت: ریال دیجیتال عملا اسکناس است و شامل تمام اجزای اسکناس به جز ماهیت فیزیکی اسکناس است و با آن می توان در حداکثر فاصله و حداقل تراکنش انجام داد. زمان.

به گفته وی، ریال دیجیتال عملاً مانند اسکناس است، تنها تفاوت آن حذف کاغذ و فیزیک است که می توان از آن برای خرید یا انتقال آسان و سریع پول استفاده کرد.

معاون فناوری بانک مرکزی در پایان افزود: در پروژه ریال دیجیتال، معامله در مرحله اول با استفاده از کد دیجیتال و بارکد و در مراحل بعدی با استفاده از فناوری NFC انجام می شود.

من باید بگویم؛ با اجرای این عملیات، ایران سیزدهمین کشور استفاده کننده از پول دیجیتال بانک مرکزی در جهان شد. / اسنا

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال