اخبار اخبار سیاسی

پاسخ ایران به ادعاهای اتحادیه عرب در نامه به شورای امنیت

تبلیغات بنری

به گزارش توژال، جمهوری اسلامی ایران در این نامه اتهامات ناعادلانه و بی اساس علیه حاکمیت و تمامیت ارضی خود را که در بند 11 بیانیه اتحادیه عرب مطرح شده است، به شدت محکوم و رد کرده و این اقدام را چنین توصیف کرده است. عادل یک دخالت صریح و ناعادلانه، آگاه به امور داخلی کشورمان است.

این نامه می افزاید: این اقدام نه تنها با روحیه حسن همجواری در تضاد است، بلکه نقض آشکار اصول اساسی حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل به ویژه اصول برابری حاکمیتی و عدم مداخله در امور داخلی است. از ایالت ها جمهوری اسلامی ایران بار دیگر حاکمیت غیرقابل انکار خود را بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس اعلام کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس در بندهای 11 و 16 بیانیه مذکور را به شدت محکوم و آن را غیرقابل قبول دانست.

به گزارش جهان، جمهوری اسلامی ایران تایید کرد که «خلیج فارس» تنها نام قانونی و صحیح جغرافیایی این منطقه آبی است که از قدیم الایام مورد استفاده بوده است. تمامی سازمان های رسمی نقشه کشی جهان این منطقه دریایی را به عنوان «خلیج فارس» می شناسند و به آن احترام می گذارند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال