اخبار اخبار سیاسی

وزیر صهیونیست نسبت به فروپاشی ائتلاف حکومتی هشدار داد

تبلیغات بنری

به گزارش تارنمای «توژال»، «میکی زهار» وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال «تجزیه» ائتلاف دولتی که می تواند منجر به «شکست جنگ» در رژیم صهیونیستی شود، هشدار داد. نوار غزه.

این در بیانیه زوهر، عصر سه شنبه، در مصاحبه با کانال خصوصی عبری 12، با توجه به تشدید تنش بین اجزای ائتلاف دولتی جناح راست به رهبری بنیامین نتانیاهو بیان شد.

زوهر درباره حزب لیکود نتانیاهو گفت: وضعیت ائتلاف بد است و ممکن است سقوط کند.

وی افزود: رفتار امروز ائتلاف و سقوط آن می تواند منجر به شکست در جنگ شود.

وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب احتمالی برگزاری انتخابات زودهنگام هشدار داد و گفت: این انتخابات پاداشی برای دشمنان ما خواهد بود.

اختلافات در دولت اشغالگر عصر دوشنبه به اوج خود رسید، زیرا ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اصرار داشت که او را در دولت کوچکی که در مورد جنگ تصمیم می‌گیرد در ازای رأی دادن به «قانون خاخام» بگنجاند، که عملاً چنین چیزی وجود ندارد. یک دولت جنگی دیگر

بن گور باعث شد پیش نویس قانون پیش از رای گیری پس از شکست در کسب اکثریت پس گرفته شود که نشان دهنده بحران جدیدی در ائتلاف حاکم است، در حالی که حزب شاس به رهبری نخست وزیر بنیامین نتانیاهو او را به از دست دادن کنترل دولتش متهم کرد. این موضوع را به تهدید دولت نتانیاهو به انحلال متهم می کند.

این پیش نویس قانون اختیارات انتصاب خاخام ها در شهرها را از مقامات محلی به وزارت ادیان به ریاست موشه ملکیلی از حزب شاس منتقل می کند.

بن‌جیر صبح سه‌شنبه در گفت‌وگو با رادیو ارتش اسرائیل تاکید کرد تا زمانی که نتانیاهو او را در تصمیم‌گیری‌های مربوط به جنگ غزه وارد نکند، همچنان مانع کار دولت اشغالگر و قوانین پیشنهادی آن خواهد شد و به آنها رای نخواهد داد. . .

بن گور معتقد است آنچه برای شاس مهم است پول و شغل است. همزمان با خشم شاس، یکی از احزاب به نمایندگی از یهودیان مذهبی (حاریدیم) در کنست اتهاماتی را با بن گوئر رد و بدل کرد و او را “بالون باد کرده” توصیف کرد. در عین حال، اکثر مفسران صهیونیست منحل شدن دولت در آینده نزدیک به دلیل این بحران را تکذیب می کنند.

با وجود هرج و مرج شدید درون دولت به دلیل جنگ در نوار غزه، این لزوماً به معنای انحلال آن در آینده نزدیک نیست، زیرا احزاب مختلف در ائتلاف می دانند که در هیچ انتخابات نزدیک اکثریت را به دست نخواهند آورد. نظرسنجی ها این را نشان می دهد. اما این اتهامات ممکن است خطرناک باشد و پایه های ائتلاف حاکم را متزلزل کند. اگر نتانیاهو همچنان کنترل دولت خود را از دست بدهد و نتواند اوضاع داخلی خود را سر و سامان دهد، ممکن است اوضاع در پایان دوره دولت او تسریع شود، به خصوص که احزاب افراطی ارتدوکس در سال گذشته بسیاری از قوانین مورد نظر خود را تصویب نکردند. . آن طور که می خواستند، قانون معافیت حریدیم از خدمت اجباری، حالا «قانون خاخام» اضافه شد و قوانین و رویه های دیگری به آن اضافه می شود.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال