اخبار اخبار سیاسی

هوای گرم ارتفاعات بیشتر نقاط کشور طی روزهای پایانی هفته

تبلیغات بنری

صادق زایان در گفتگو با کارشناس اقتصادی ایران وی در خصوص وضعیت جوی مناطق کوهستانی کشور در روزهای پنج شنبه و جمعه (24 و 25 تیرماه) گفت: پیش بینی می شود در اکثر مناطق کشور بویژه در جنوب، هوای پایدار و گرم در طول روز تثبیت شود. در نیمی از ایران، اقدامات لازم برای کاهش آسیب های ناشی از افزایش اشعه ماوراء بنفش به ویژه در ساعات ظهر در حال انجام است و اقدامات لازم برای جلوگیری از تابش آفتاب در طول روز انجام می شود.

وی ادامه داد: وقوع وضعیت ناپایداری محلی و منطقه ای به صورت رگبار و رعد و برق موقت در ساعات ظهر و عصر در ارتفاعات البرز به ویژه ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب دور از انتظار نیست. در این شرایط آب و هوایی باید زمان بندی مناسب برای جلوگیری از حضور در طبیعت در ارتفاعات البرز و شمال غرب در ساعات ظهر و عصر نیز در نظر گرفته شود. افزایش سرعت باد، رشد عمودی. ابرها از ظهر به بعد رعایت شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی مخاطرات جوی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی تاکید کرد: در زمان وقوع رعد و برق و تگرگ از حضور در فضای باز خودداری و نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در سایر مناطق کوهستانی کشور به ویژه از بعدازظهر تا عصر وزش باد می وزد و گاهی وزش باد شدید از مهمترین پدیده های جوی به ویژه در نیمه شرقی کشور است و سرعت باد شدیدتر و شدیدتر است. همراه با بارندگی گرد و غبار در حال افزایش است.

زایان در پایان درباره وضعیت آب و هوای شمال تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه گفت: آسمان صاف تا نیمه ابری، ابر به تدریج افزایش می یابد و سرعت وزش باد افزایش می یابد، در ساعات بعدازظهر و عصر در قله های مرتفع احتمال رگبار باران موقتی وجود دارد. رعد و برق و افزایش سرعت باد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال