اخبار اخبار اقتصادی

نیاز به ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای برگشت زائران اربعین حسینی

تبلیغات بنری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، داریوش امانی، کارشناس اقتصادی ایران، در حاشیه بازدید از پروژه بهسازی بزرگراه قم – کاشان – اصفهان از اجرای طرح بهسازی سه بزرگراه استراتژیک کشور خبر داد و گفت: در قالب این طرح ملی. طرحی که در راستای مشارکت بخش خصوصی و به منظور ارائه خدمات سطح مناسب به کاربران جاده ای بزرگراه قم – کاشان، کاشان – اصفهان و زنجان – تبریز در حال بهبود است.

وی حجم مصوبات اجرایی این سه پروژه اصلی راهسازی را بالغ بر 35 هزار میلیارد ریال (3.5 سجاف) دانست و گفت: اکنون به منظور تسریع در روند اجرای پروژه، 5 اکیپ در مسیر قم – کاشان مستقر شده است. بزرگراه. یک محور و 6 تیم عملیاتی در محور زنجان – تبریز مشغول به کار هستند.

امانی تصریح کرد: با تلاش جمعی از عوامل اجرایی باید تا پایان سال جاری با اقدامات مرمتی قطعات لازم بزرگراه قم – کاشان – اصفهان بهسازی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخشی دیگر از اظهارات خود به اقدامات گسترده در راستای تحقق شعار نهضت آسفالت در جاده های کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 300 تیم اجرایی برای بهسازی 34 هزار کیلومتر راه شریانی در جاده های کشور تلاش می کنند. کشور.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، امانی حجم اعتبارات اجرایی برای تحقق شعار نهضت آسفالت در سطح راه های کشور را بیش از 200 هزار میلیارد ریال (20 هام) عنوان کرد.

وی همچنین به نزدیک شدن ایام زیارت اربعین الحسینی اشاره کرد و تاکید کرد: اقدامات گسترده ای برای بهسازی، ایمن سازی و … راه های منتهی به مرزهای الاربعین در کشور در حال انجام است. تا 20 روز قبل از شروع سفر ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان حمل و نقل زمینی و سازمان راهداری در خصوص اقدامات سازمان مربوطه در گذرگاه های مرزی با کشور عراق در خصوص نحوه رسیدگی به زائران گفت: نصب چتر، کولر آبی جدید و ساخت تأسیسات بهداشتی و غیره در مرزها. گذرگاه با عراق گذرگاه های مرزی در زمره فعالیت های این سازمان جهت رفاه حال زائران عزیز می باشد.

امانی ارائه خدمات سفر به زائران اربعین حسینی را از مهمترین وظایف سازمان حمل و نقل زمینی و سازمان راهداری دانست و تصریح کرد: برای جابجایی زائرین اربعین حسینی به 9 هزار دستگاه اتوبوس نیاز است. در اوج سفرهای رفت و برگشتی که با استفاده از ظرفیت داخلی شرکت ها، سازمان های نظامی و … می توانیم بهتر از سال های گذشته در خدمت بازدیدکنندگان عزیز باشیم.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال