اخبار اخبار تکنولوژی

نقش ساعت داخلی بدن در تقویت درمان سرطان

تبلیغات بنری

نقش ساعت درونی بدن در ترویج درمان سرطان

به گزارش مجله توژال؛ طبق تحقیقات جدید، ساعت بیولوژیکی بدن ما بر همه چیز از خواب آلودگی گرفته تا متابولیسم تأثیر می گذارد و حتی ممکن است بر میزان مؤثر بودن برخی از درمان های سرطان تأثیر بگذارد.

ریتم شبانه روزی یک چرخه تقریباً 24 ساعته در فرآیندهای بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی یا رفتاری موجودات زنده از جمله گیاهان، حیوانات، قارچ ها و سیانوباکتری ها است. اختلال در چرخه بیولوژیکی انسان می تواند باعث بسیاری از بیماری ها شود.

مهارکننده‌های ایمونوتراپی، داروهای ایمونوتراپی یا ایمونوتراپی هستند که از اتصال پروتئین‌های حیاتی به تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کنند، به این معنی که سلول‌های T در سیستم ایمنی می‌توانند سرطان را راحت‌تر تشخیص دهند و از بین ببرند.

از نظر تئوری ایده خوبی است، به خصوص از آنجایی که داروها سمیت کمتری نسبت به شیمی درمانی دارند، اما دانشمندان در تلاش هستند تا راه هایی برای موثرتر کردن این روش در عمل بیابند.

در ایالات متحده، چندین درمان مهارکننده ایست بازرسی ایمنی در حال حاضر برای استفاده انسانی تایید شده است، اما در حالی که این داروها می توانند طیف وسیعی از سرطان ها را درمان کنند، تنها برای برخی از بیماران موثر هستند.

اکنون محققان می گویند چرخه های بیولوژیکی افراد ممکن است در این یافته نقش داشته باشد.

تیمی از دانشگاه کالیفرنیا در ایروین دریافتند که در مدل‌های موش سرطان روده بزرگ، چرخه شبانه‌روزی ۲۴ ساعته بر قدرت دفاعی که توسط تومورها ایجاد می‌شود و توانایی مهارکننده‌های ایست بازرسی ایمنی برای مبارزه با آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، هنگامی که چرخه بیولوژیکی موش ها مختل شد، توانایی سیستم ایمنی آنها برای مبارزه با سرطان کاهش یافت. این یافته، همراه با چندین مطالعه قبلی، نشان می دهد که تغییرات سبک زندگی و زمان درمان می تواند در مبارزه با سرطان نقش داشته باشد.

سلما المصری، شیمی‌دان دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، می‌گوید: «درک دقیق اینکه چگونه اختلال شبانه‌روزی باعث ایجاد بیماری می‌شود، می‌تواند منجر به اصلاح رفتار برای کاهش خطر سرطان شود.»

در سرطان روده بزرگ، تومورهای سرطانی سلول هایی به نام سلول های سرکوب کننده سیستم ایمنی تولید می کنند تا سیستم دفاعی بدن را از کار بیندازند.

اولین یافته این مطالعه این بود که فراوانی این سلول ها در طول زمان با چرخه بیولوژیکی تغییر می کند.

دومین یافته این است که اختلال در ساعت بدن این سلول ها را افزایش می دهد و به ایجاد سرطان کمک می کند.

سوم، درمان‌های بازدارنده پست بازرسی ایمنی زمانی که سطح سلول‌های سرکوبگر سیستم ایمنی در اوج بود، بهترین کار را داشتند.

همه اینها به درک ما در مورد چگونگی استفاده از چرخه بیولوژیکی برای دادن شانس بهتر به درمان ها اضافه می کند، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک سایر عوامل مؤثر و تأیید مکانیسم های بیولوژیکی مشابه در انسان مورد نیاز است.

سلما المصری می‌گوید: «ما دریافته‌ایم که تنظیم مناسب چرخه‌های شبانه‌روزی برای سرکوب التهاب و حمایت از عملکرد مطلوب ایمنی ضروری است.

دانشمندان به بررسی رابطه بین ساعت بدن و عملکرد سیستم ایمنی ادامه می دهند. مدیریت یا بهبود چرخه شبانه روزی ما نیز اخیراً با پیری بیولوژیکی و بیماری آلزایمر مرتبط است.

ما همچنین می دانیم که زندگی مدرن، از ساعات کاری گرفته تا روشنایی الکتریکی، در چرخه بیولوژیکی ما اختلال ایجاد می کند، و تا آنجا که به دفاع طبیعی بدن ما مربوط می شود، این خوب نیست.

بریجت فورتین، دکترای بیوشیمی در دانشگاه، می‌گوید: همانطور که درک خود را از مکانیسم اساسی تنظیم شبانه‌روزی ایمنی افزایش می‌دهیم، می‌توانیم از قدرت چرخه‌های طبیعی بدن برای مبارزه با سرطان استفاده کنیم و استراتژی‌های درمانی شخصی‌سازی شده‌تر و مؤثرتری ایجاد کنیم.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال