اخبار اخبار ورزشی

محرومیت رضا کایالپ از المپیک پاریس به دلیل دوپینگ

تبلیغات بنری

به گزارش کارشناس اقتصادی ایران، رضا کیالب دارنده یک مدال نقره، 2 مدال برنز، 5 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز از ترکیه به دلیل دوپینگ از حضور در المپیک پاریس محروم شد.
کیالوپ ضمن تایید محرومیت خود از المپیک پاریس توسط فدراسیون جهانی کشتی، عنوان کرد که زیر نظر پزشک از مسکن استفاده می کند و از این موضوع بی اطلاع است.

وی همچنین اعلام کرد که در طول 24 سال فعالیت ورزشی حرفه ای خود همواره به ورزش پاک پایبند بوده است اما زمانی که خود را برای حضور در المپیک پاریس آماده می کرد با این مشکل بزرگ مواجه شد.

کایالپ تا زمان اعلام رای نهایی از حضور در تمامی مسابقات از جمله المپیک پاریس به طور موقت محروم شد و در آخرین روز فرصت ارسال اسامی کشتی گیران ترکیه ای برای حضور در المپیک پاریس، حمزه 23 ساله بکیر که در سال 2022 مدال طلای جوانان و امیدهای جهانی را به دست آورد.
به این ترتیب رضا کیالب 34 ساله فرصت حضور در پنجمین المپیک متوالی را از دست داد.
کیالوپ که سال گذشته در فینال مسابقات جهانی مغلوب امین میرزازاده شد، یکی از مهم ترین رقبای سنگین وزن کشتی ایران در راه رسیدن به مدال طلای المپیک بود.
کیالوپ آخرین بار ماه گذشته در مسابقات رده بندی مجارستان به میدان رفت و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل واردین هدایتی از ایران با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد.
پایان

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال