اخبار اخبار عمومی

قطع برق سیگنال منفی مهم نه، تهدید جدی برای بازار است

تبلیغات بنری

قطع برق یک سیگنال منفی مهم نیست، بلکه تهدیدی جدی برای بازار است

به گزارش مجله توژال؛ دیروز شاخص های بورس کاهش یافت. محدودیت برق و قطعی برق در برخی صنایع – مانند خودروسازی سایپا – سیگنال منفی مهمی برای بازار بود.

امروز سه شنبه شاخص کل بورس با 4278 واحد کاهش به رقم 2217200 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با 326 واحد کاهش به رقم 709 هزار و 703 واحد رسید. شاخص کل فرابورس با 154 واحد کاهش به عدد 22845 رسید. شاخص هم وزن در بورس نیز با 833 واحد کاهش به سطح 125 هزار و 102 واحد رسید.

در پایان معاملات روز سه شنبه، قیمت بازار 38 درصد افزایش یافت و قیمت سهام نسبت به شاخص های بازار 62 درصد کاهش یافت.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه بیشترین افزایش قیمت در بورس را شرکت‌های تولید خودرو (خمور)، شرکت ایران رادیاتور (خاتور) و شرکت پارس سرام (کسرام) ثبت کردند. در بازار فرابورس، شرکت های صنعتی دو فام (چسداو)، شرکت دارویی آوی سینا (دافا) و شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا (سگام) بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص دادند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار، تفارس (شرکت عمران و توسعه فارس)، کاترام (شرکت کاشی سازی تکسرام) و فتارت (شرکت سرمایه گذاری اعتباری ایران) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز سه شنبه داشتند و در معاملات فرابورس نیز شرکت راه آهن پارسیان به ثبت رسید. بیشترین کاهش در قیمت های بازار در روز سه شنبه. شرکت توسعه حمل و نقل (هاپارسا)، شرکت عمران و مسکن شهری باغمیشه (THBAG) و شرکت بازرگانی و تولید خودرو مرجان (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز سه شنبه 57 توکن در صف خرید و 80 توکن در صف فروش قرار داشتند. ارزش کل صف های خرید با 57 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 348 میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش با یک درصد افزایش به 224 میلیارد تومان رسید.

دیروز شاخص های بورس تهران کاهش یافت. شاخص کل برای دومین روز کاهش یافت و از سطح 2 میلیون و 200 هزار واحد به فاصله 17 هزار واحدی رسید. این سطح به سطح مقاومت معروف بود.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تحت تاثیر نمادهای شیبنا، وبملت، خودرو، فولد و شطران با افت 4278 واحدی معادل 0.19 درصد مواجه شد. در حالی که شاخص کل فرابورس 0.67 درصد و شاخص هم وزن فرابورس 0.66 درصد کاهش یافت.

دیروز برای سومین روز متوالی ارز واقعی به مبلغ 323 میلیارد تومان از بورس خارج شد. توکن های وب میل، فملی، خودرو، شستا و فولاد بیشترین حجم ورودی را داشتند.

سه روز بعد ارزش معاملاتی سهام خرد نیز به کانال همت 3 بازگشت به نظر می رسد پس از واکنش مثبت بازارها به ریاست مسعود مازیکیان، نامزد اصلاح طلبان، بازار به نقطه تعدیل رسیده است. در عین حال محدودیت های برق و قطعی برق در برخی صنایع – مانند خودروسازی سایپا – سیگنال منفی مهمی برای بازار بود.

منبع: اکو ایران

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال