اخبار اخبار فرهنگی

فیلم های پایان هفته تلویزیون در سایه مناظره ها

تبلیغات بنری

به گزارش سایت توژال، شبکه های تلویزیونی هر هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری فیلم هایی را پخش می کنند تا اوقات فراغت بینندگان در روزهای پایانی بهار و اولین روزهای تابستان پر شود.

این آخر هفته فیلم های معروفی چون «خیلی دور، خیلی نزدیک» و «ریو» و آثار کارگردانان مشهوری چون جورج لوکاس و ویتوریو دی سیکا نمایش داده می شود.

این هفته هفت فیلم ایرانی و 18 فیلم خارجی در جدول پخش به چشم می خورد که درصد فیلم های ایرانی را 28 درصد نشان می دهد.

فیلم «زندانی اسپانیایی» ساخته دیوید مامت که در 23 ژوئن اکران شد، از پنجشنبه 31 ژوئن به اکران بازمی گردد و قرار است هشت روز بعد دوباره نمایش داده شود.

طبق اعلام روابط عمومی سیما، در بین این آثار سه فیلم جدید و البته فیلم «مامور مخفی» که امسال از تلویزیون پخش شد و جدید نیست، وجود دارد. بنابراین، این آخر هفته دو فیلم جدید از تلویزیون پخش می شود.

نکته جالب فیلم «مامور مخفی» این است که اریک کانتونا ستاره سابق تیم ملی فوتبال فرانسه که در سال های اخیر بازیگر شده است در این اثر بازی می کند.

فیلم های تلویزیونی آخر هفته تحت بحثکانتونا در فیلم “مامور مخفی”

اولین فیلم جدید آخر این هفته یکی از آثار مهم سینمای جهان در سال 2022 با عنوان «هیولاها» به نویسندگی و کارگردانی رودریگو سوروژین کارگردان مطرح سینمای اسپانیا است. این فیلم که قرار است روز پنجشنبه ساعت 23:00 نمایش داده شود، الهام گرفته از یک داستان واقعی عجیب و وحشتناک است که بین سال های 2010 تا 2014 برای یک زوج اسپانیایی اتفاق افتاده است.

«هیولاها» یکی از پرافتخارترین فیلم های اسپانیایی دهه گذشته است که در مجموع 9 جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی جوایز گویا 2022 (معروف به اسکار اسپانیا) را از آن خود کرد. تا جایی که ششمین فیلم پرفروش سینمای اسپانیا در سال 2022 شد.

فیلم های تلویزیونی آخر هفته تحت بحث“هیولاها”

آخرین فیلم جدید هفته «یک در میلیون 3» به کارگردانی شیوا کارتیک است که جمعه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می شود. این فیلم که به زبان کانادایی (زبان هند جنوبی) ساخته شده است محصول چوب صندل در ایالت بنگلور هند است که با تولید سالانه حدود 400 فیلم سومین بخش پررونق صنعت فیلم در این کشور است.

فیلم های تلویزیونی آخر هفته تحت بحث«یک در میلیون 3» به کارگردانی شیوا کارتیک ساخته شده است

«یک در میلیون 3» که به همراه بالا، نیوتن و پاچوا این آخر هفته تعداد فیلم‌های هندی را به 4 فیلم رساند، در ابعاد سینمای هند موفق است و گیشه‌ای به ارزش 45 کرور دارد. فیلم دوم چوب صندل که به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2021 تبدیل شده است. «یک در میلیون 3» سومین قسمت از مجموعه فیلم‌هایی به همین نام محصول سال‌های 2001 و 2016 است.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال