اخبار اخبار سیاسی

عادی سازی روابط با عربستان دور از دسترس می‌شود

تبلیغات بنری

به گزارش توژال به نقل از روزنامه عبری «اسرائیل هوم»، تحریم‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه تشکیلات خودگردان فلسطین و تصمیم این رژیم برای تشویق شهرک‌سازی در کرانه باختری، عادی‌سازی روابط میان رژیم اشغالگر و عربستان را خارج از محدوده می‌داند. از قانون می رسد.

شاهر کلیمان، خبرنگار امور جهان عرب این روزنامه، خاطرنشان کرد که ریاض باید هرگونه پیشرفت در جهت عادی سازی را با پایان دادن به جنگ غزه مرتبط کند و تقاضای عمومی آن اکنون به «مسیری برگشت ناپذیر» برای تشکیل کشور فلسطین تبدیل شده است. این در دستور کار اسرائیل است.”

وزارت امور خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای، ترویج شهرک‌سازی در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد و آن را نقض مستمر قوانین بین‌المللی توصیف کرد و نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد و اعلام کرد که شهرک‌سازی اسرائیل را به خطر می‌اندازد. ثبات منطقه تضعیف شده، منبع امنیت تلقی می شود و درگیری ها تشدید می شود.

ریاض همچنین از ساختار دولت فعلی رژیم صهیونیستی که برخی آن را رژیمی افراطی توصیف می کنند که علاقه ای به دستیابی به توافق آتش بس ندارد، ناراضی است. عربستان سعودی نیز معتقد است که باید منتظر انتخابات بعدی رژیم صهیونیستی باشد که احزاب دیگر به قدرت برسند.

یکی دیگر از موانع این توافق این است که خانواده سلطنتی در ریاض به خوبی می دانند که آینده جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روشن نیست. رسانه های سعودی به تفصیل به مناظره بایدن و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا پرداختند که در آن بایدن به رقیب خود شکست خورد.

او اکنون در عربستان سعودی به عنوان رئیس جمهور ضعیفی شناخته می شود که هیچ فایده ای برای امضای قرارداد با او ندارد.

یک مقام ارشد رسانه ای اشاره کرد که حزب دموکرات علیه بایدن کودتا خواهد کرد. در یک کاریکاتور، بایدن به عنوان یک حلزون به تصویر کشیده شد که به شدت در تلاش برای پیشروی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. بر اساس بیان دیگری از روزنامه عبری، از سبک کنایه آمیز رسانه های سعودی به عملکرد بایدن در مناظره، این نتیجه حاصل شد که در عربستان بایدن را رئیس جمهور ضعیفی می دانند که هیچ سودی از امضای توافقی که ریاض می خواست ندارد. منعقد کردن آن توافق، که همان توافقی است که وجود ندارد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال