اخبار اخبار سیاسی

صدور حکم متهمان پرونده سرقت مسلحانه در بزرگراه صدر

تبلیغات بنری

به گزارش توژال به نقل از قوه قضائیه، 30 فروردین ماه سال جاری پس از انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر سرقت مسلحانه (با سلاح سرد) و انجام اقدامات تروریستی توسط سه نفر با دو دستگاه موتورسیکلت ال 90 در بزرگراه صدر، تهران منتشر کرد. دستور شناسایی سریع سارقان و دستگیری آنها.

ششم فروردین ماه، مرکز رسانه فرماندهی تهران بزرگ از دستگیری این سارقان در یکی از شهرهای شمال کشور خبر داد.

24 اردیبهشت، علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسه شورای عالی قضایی اعلام کرد که متهمان این پرونده به اتهام شرکت در نزاع با سلاح سرد به منظور تصرف اموال مردم و ایجاد ناامنی متهم شده اند. . در محیط زیست پس از صدور کیفرخواست، متهمان این پرونده به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران معرفی و مورد رسیدگی قرار گرفتند.

پس از تشکیل جلسه با حضور متهمان و وکلای آنها، حکم متهمان صادر شد.

ادامه مطلب

بر اساس حکم دادگاه، دو متهم این پرونده به اتهام درگیری با سلاح سرد به منظور تصرف اموال مردم و ایجاد ناامنی در محیط زیست به اعدام محکوم شدند.

متهم ردیف سوم این پرونده به اتهام درگیری با معاون به ۲۵ سال حبس با احتساب چند روز بازداشت محکوم شد.

دادگاه سه متهم پرونده را به اتهام مشارکت در سرقت مسلحانه با عنایت به نحوه ارتکاب جرم و وجود سوابق کیفری به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم و از اموال مسروقه حق شکایت سلب کرد. یکی از شکایات را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این حکم قابل تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی کشور است و در صورت اعتراض، پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارجاع می شود.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال