اخبار اخبار ورزشی

سرگیجه در بازار یا مذاکره با چراغ خاموش؟

تبلیغات بنری

به گزارش عصر دوشنبه توژال، بخش بزرگی از فصل نقل و انتقالات در ایران برخلاف سایر نقاط جهان از طریق رسانه ها انجام می شود. یعنی شما به عنوان مدیر عامل، عضو هیئت مدیره و حتی کادر فنی باشگاه باید مدام در مورد برنامه های خود برای جذب بازیکنان جدید به رسانه ها بگویید تا حداقل در بحث جنگ روانی بر رقبا تأثیر بگذارید. نمونه آن ردا درویش (مدیرعامل باشگاه پرسپولیس) است که هر روز در مقابل خبرنگاران می ایستد، با آنها صحبت می کند و ورود یا خروج بازیکنان و تصمیمات باشگاه پرسپولیس را به اطلاع هواداران می رساند.

در مورد صحت یا نبودن همه حرف های درویش بحثی نیست، اما اینکه او خواه ناخواه مدام در رسانه ها درباره جذب بازیکنان جدید در بازار نقل و انتقالات اظهار نظر می کند، تن رقبا را می لرزاند و می لرزد. آنها باعث می شود مدام در مورد شرایط خود با پرسپولیس بحث کنند، مقایسه کنند و گاهی اعصاب و روانشان به هم می خورد.

این رسانه ای شدن هواداران را نیز امیدوار می کند که پرسپولیس با بازیکنان جدید مذاکره کند و ستاره های قدیمی را حفظ کند. این موضوع می تواند به نفع پرسپولیس در فضای مجازی نیز باشد و توازن شایعات را به نفع این باشگاه برگرداند. شاید پرسپولیس نتوانسته بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد اما این صحبت ها باعث انتقاد یا قضاوت درویش و یارانش نشد. اینها رسم فصل نقل و انتقالات است. شما باید قابل مشاهده باشید تا طرفدارانتان بدانند که در حال تلاش هستید. وگرنه چه کسی می داند در پرسپولیس چه می گذرد و آیا مسئولان این باشگاه درصدد بستن یک تیم قدرتمند هستند یا خیر؟

اینها را نوشتیم تا به استقلال برسیم. تیمی که نه سرپرست دارد و نه مدیرعامل (هرچند فرشید سامی سمت مدیرعاملی دارد). به نظر می رسد اسپانسر باشگاه به وعده های خود عمل نکرده و پولی را برای سامی برای اتکا به ورود به فصل نقل و انتقالات فراهم نکرده است. استقلالی ها هنوز موفق به تمدید قرارداد بازیکنانی مانند روزبه چسمه و صالح حردانی نشده اند و وضعیت رافائل سیلوا و گوستاوو بلانکو در مورد همکاری نامشخص است. مهرداد محمدی با باشگاه تراکتورسازی مذاکره می کند و آرش رضوند شریک جدا شده به حرف او گوش می دهد. با این حال، رفتن ردوند و آمدن بازیکن جدید ممکن است در نهایت به سود استقلال باشد. در استقلال هیچکس صحبتی از آوردن بازیکنان بوسنیایی نمی کند و گویا هر روز در باشگاه سکوت می کنند. همه چیز در خفا انجام می شود. دور از چشم هوادارانی که زحمات رقبا را می بینند اما با ناامیدی از نقل و انتقالات استقلال صحبت می کنند.

دوربرگردان در بازار یا مذاکره با چراغ خاموش؟

باشگاه استقلال آداب و رسوم فصل نقل و انتقالات را بلد نیست، چراغ ها را خاموش می کند، بازیکنان جدید می بندد و گروهی را از تیم قبلی نگه می دارد. تنها خریدهای باشگاه محمدحسین اسلامی و میلاد زکی پور و البته چند بازیکن بوسنی است که هنوز نمی دانند وضعیت آنها به کجا می رسد و آیا در استقلال می مانند یا خیر؟ بازیکنان خارجی دسته دوم و سوم که باز هم تکرار می کنیم معلوم نیست از کدام کانال و با چه رابطه ای وارد باشگاه استقلال شده و قرارداد را امضا کرده اند!

بهتر است اسپانسر باشگاه و مدیران استقلال در رسانه ها کم باشند. حتی زمانی که در جذب بازیکن موفق نمی شوند، برگردند و از زحمات خود به ما بگویید. وظیفه آنها این است که هواداران را از عملکرد باشگاه آگاه کنند و ابهامات را به خصوص در فصل نقل و انتقالات برطرف کنند. متاسفانه این روزها صداها از دیوار می آید اما از استقلال نه و این موضوع در کنار مصاحبه های متعدد با مربیان رقیب هواداران را سردرگم و ناامید کرده است. اتفاقی افتاده که هیچکس نمی داند به کجا می رسد و آیا باشگاه استقلال به خواسته جواد نکونام در فصل نقل و انتقالات خواهد رسید یا خیر!

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال