اخبار اخبار اقتصادی

رکورد رشد اقتصادی ۷ سال اخیر با وجود تحریم، شکسته شد

تبلیغات بنری

به گزارش سایت توژال، گزارش جدید بانک مرکزی همچنین نشان می دهد که اقتصاد کشور در تمامی زیربخش ها اعم از کشاورزی، نفت و گاز، صنایع و معادن و همچنین خدمات رشد مثبتی داشته است. رشد 14.7 درصدی حوزه نفت با وجود تداوم تحریم های نفتی از دیگر نکات گزارش بانک مرکزی بود.

بر اساس این گزارش، نرخ رشد تشکیل سرمایه در سال گذشته به 7.2 درصد رسید که بالاترین نرخ از ابتدای سال 90 تاکنون است. همه این اعداد نشان دهنده روند رو به رشد اقتصاد کشور است. اما حضور ظریف در میزگرد سیاسی شبکه سه روز گذشته معنای دیگری به گزارش امروز بانک مرکزی داد. روزی که همزمان با تحریم های دولت قبل نمودار فروپاشی اقتصادی کشور را با افتخار نشان می دهد تا به مردم بگوید «رشد اقتصادی با وجود تحریم ها امکان پذیر نیست!».

رکورد رشد اقتصادی در هفت سال گذشته با وجود تحریم ها شکسته شده است

شاید اگر محمدجواد ظریف می دانست که بانک مرکزی فردا رشد اقتصادی بی سابقه را در سال 1402 اعلام می کند، هرگز چنین کاری نمی کرد. چرا که گزارش امروز بانک مرکزی از رکورد رشد اقتصادی کشور در سال 1402، معنای ارائه دیروز آن را تبدیل به تبلیغ علیه سخنرانی و تبلیغات برای دولت سیزدهم کرد.

دیروز ظریف با نشان دادن نموداری از فروپاشی اقتصادی کشور همزمان با تحریم های دوره قبل، کارنامه دولت روحانی را به نمایش گذاشت و امروز بانک مرکزی گزارش رشد اقتصادی سال 1402 را منتشر کرد. رکورد 3 ساله برای سیزدهمین سال. دولت. اقدام دیروز ظریف بهترین بیانیه دولت سیزدهم بود که در شرایط تحریم نشان داد «مهم نیست رئیس جمهور کیست».

رکورد رشد اقتصادی در هفت سال گذشته با وجود تحریم ها شکسته شده است

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال