اخبار اخبار فرهنگی

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران در عربستان برگزار می‌شود

تبلیغات بنری

به گزارش مجله «توژال» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در این شورا که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین آقای عبدالفتاح نواب نماینده فقیه در حج و… برگزار شد. از امور حج در مکه یاد شده است که در روز برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حدود 20 هزار زائر در مکه و 11 هزار زائر در مدینه حضور داشتند و صندوق های ثابت و سیار برای جمع آوری آرای زائران در مدینه پیش بینی شده بود. شهرهای مکه و مدینه مکه، مدینه و پادشاهی عربستان سعودی از این موضوع مطلع شده اند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و حج همچنین بر لزوم تعامل و همکاری همه واحدهای ذیربط و دستگاه های ذیربط برای رای دادن زائران از جمله زائران کاروان های عازم مدینه و جده تاکید کرد.

در ادامه شورای برنامه ریزی و هماهنگی حج و مأموریت، غلامرضا رضایی – معاون سازمان حج و عتف نیز احتمال تغییر تاریخ بازگشت زائران ایرانی و بسته شدن پرونده حج را زودتر از زمان اعلام شده مطرح کرد. معاون حج و عمره در آن زمان خواستار پیگیری این موضوع با هماهنگی مسئولان هواپیمایی و اطلاع رسانی به کاروان ها شد.

این سازمان پیش از این اعلام کرده بود که بازگشت زائران ایرانی از حج تا 3 تیر 1403 طول خواهد کشید.

به گفته کارگزار حج و عمره سازمان حج و عمره، در حال حاضر به ترتیب 9883 و 36973 زائر ایرانی در شهرهای مدینه منوره و مکه مکرمه حضور دارند و حدود 45 درصد از زائران از فرودگاه های جده و جده به ایران بازگشته اند. المدینه المنوره.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، امسال حدود 87 هزار و 600 زائر ایرانی در مناسک حج شرکت کردند.

در ادامه این نشست، نماینده کمیته پزشکی حج و عتبات با ارائه گزارشی از وضعیت سلامت زائران ایرانی در عربستان، با اشاره به اینکه در حال حاضر 13 زائر در بیمارستان های عربستان بستری و تحت درمان هستند، گفت: اینگونه است 86 بیمار با هماهنگی ایرلاین های ایرانی از طریق فرودگاه جده به کشور منتقل شده اند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال