اخبار اخبار سیاسی

دعوت پزشکیان از اردوغان برای سفر به ایران

تبلیغات بنری

به گزارش سایت توژال، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پیامی موفقیت مسعود مازیکیان در جلب اعتماد مردم ایران و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

اردوغان با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید ابراز امیدواری کرد که ریاست جمهوری مسعود بزکیان برای ملت ایران سرشار از موفقیت، سربلندی، بهروزی و آرامش باشد.

اردوغان با اشاره به سطح بسیار خوب روابط دو کشور در بخش‌های مختلف، بر علاقه ترکیه به تعمیق این روابط به‌ویژه در بخش‌های تجاری و اقتصادی تاکید کرد.

مسعود پشیکیان در این تماس تلفنی از تبریک دولت و ملت ترکیه پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ابراز همدردی و همدردی با ملت ایران را در پی از دست دادن رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی اعلام کرد. وی تصریح کرد: کشورهای ایران و ترکیه به دلیل برخورداری از دین، فرهنگ و تاریخ دارای اشتراکاتی هستند و مرزهای مشترک دو کشور بیش از 4 قرن است که مرز صلح و دوستی بوده و بر آنها تکیه می شود. سرمایه های ارزشمند، باید توجه ویژه ای به تقویت روابط دو کشور در همه زمینه ها داشته باشیم.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به لزوم بهره گیری از همه ظرفیت ها برای تقویت و توسعه روابط دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه، از رئیس جمهور منتخب اردوغان برای سفر به تهران دعوت کرد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال