اخبار اخبار تکنولوژی

تاثیرات عدم تمدید مجوز شرکت های پرداخت یار بر فضای کسب وکار و شهرت و اعتبار بانک مرکزی

تبلیغات بنری

اثرات عدم تمدید مجوز شرکت های پرداخت بر فضای کسب و کار و اعتبار و اعتبار بانک مرکزی

تعداد زیادی از شرکت های پرداخت که سال ها تحت مجوز بانک مرکزی فعالیت می کنند، صدها میلیارد ریال در زمینه تولید ترانسفورماتور و زیرساخت، توسعه فناوری و نوآوری در زمینه های پرداخت، فناوری مالی و بانکی سرمایه گذاری کرده اند. خدمات با سرمایه انسانی بومی، بر اساس تصمیمات اخیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم تمدید مجوز، این امر موجب نگرانی و شوک فعالان اقتصادی بخش خصوصی و کاربران شده است. از خدمات پرداخت الکترونیکی این تصمیمات نه تنها بر رشد اقتصادی کشور تأثیر مستقیم دارد، بلکه تأثیرات مخرب اجتماعی را نیز به دنبال دارد.

رامیار قنبری، رئیس انجمن صنفی شرکت‌های پرداخت الکترونیک گفت: شرکت‌های پرداخت نقش مهمی در توسعه پرداخت الکترونیک، ارتقای کسب‌وکارهای فناوری مالی و در نتیجه رشد اقتصادی کشور داشتند. این شرکت‌ها علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش سرمایه‌گذاری در بخش فناوری، به دلیل ارائه نوآوری‌های جدید و بهبود عملیات مالی، به تقویت بخش خصوصی کمک شایانی کرده‌اند.

با حذف این شرکت ها از بازار خدمات پرداخت الکترونیک، نه تنها میزان اعتماد و اطمینان کاربران به امنیت و اعتبار خدمات شرکت های پرداخت که یکی از بازیگران سیستم پرداخت کشور هستند، بسیار بالا خواهد رفت. مختل شده است، اما این امر به اعتبار و اعتبار بانک مرکزی نیز لطمه جبران ناپذیری وارد می کند. بسته شدن نهاد پرداخت هزینه های اضافی بر تجارت طرفین قرارداد با این شرکت ها تحمیل می کند و آنها را از سیستم پرداخت در کشور ناراضی می کند. تأخیر در پاسخگویی به درخواست های تمدید علاوه بر مشکل عدم تمدید پروانه، تردید و تردید در حمایت بانک مرکزی از برخی شرکت های فعال در این زمینه را نیز ایجاد کرده و به نوعی موجب دلسردی کارکنان، مدیران و سرمایه گذاران شرکت های پرداخت می شود. که مشتریان را دلسرد می کند. از این شرکت ها به شرکت هایی منتقل می شود که مجوز آنها زودتر تمدید شده است.

بسیاری از این شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان جوان هستند و سرمایه‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری در این زمینه انجام داده‌اند که عمدتاً شامل هزینه‌های زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و هزینه‌های کارکنان می‌شود. بنابراین حذف این شرکت ها نه تنها منجر به بیکاری بسیاری از کارکنان آنها می شود، بلکه باعث هدر رفتن سرمایه انسانی و افزایش تمایل نیروی کار ماهر به مهاجرت می شود که صرف توسعه فناوری و نوآوری می شود.

رامیار قنبری با اشاره به قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به ویژه ماده 24 آن و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری که بر تسهیل فضای کسب و کار و حمایت از فعالان اقتصادی تاکید کردند و همچنین نامگذاری سال جاری «جهش تولید با مشارکت مردمی» رهبر معظم انقلاب حاکی از اهمیت دوگانه برای این موضوع بر ضرورت رفع موانع بر سر راه فعالیت‌های اقتصادی و حمایت از نهادها و سازمان‌های دولتی از فعالان و فعالان این عرصه است. . کارآفرینان و استارت آپ های جوان در بخش خصوصی که موتور توسعه اقتصادی کشور را تشکیل می دهند.

رئیس انجمن صنفی شرکت های پرداخت با بیان اینکه موضوع بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که نگرانی و نگرانی شرکت های پرداخت و اعضای این انجمن را برانگیخته است و آن تصمیم گیری است که بدون حضور نمایندگان شرکت ها صورت می گیرد. وی با اشاره به اینکه شفافیت یکی از اصول و قوانین کشور است، گفت: مراحل ارزیابی باید از قبل مشخص شده و تصمیم گیری در این زمینه مشخص باشد.

اشاره رئیس اتحادیه شرکت های پرداخت به قانون جدید بانک مرکزی ایران که در تاریخ 03/07/1303 هجری شمسی و با رعایت مفاد اعلامی در ماده 67 به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و لازم الاجرا شده است. میرازی خطاب به مدیران محترم بانک گفت: قوانین اعلام شده را در نظر بگیرند و سپس در مورد سیستم های پرداخت تصمیم گیری کنند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال