اخبار اخبار تکنولوژی

بیش از ۱۰۰۰ دانشجو برای عدم همکاری با گوگل و آمازون پیمان بستند

تبلیغات بنری

به گزارش مجله توژال، این ائتلاف موسوم به «بدون فناوری برای آپارتاید» (NOTA) متشکل از کارکنان فناوری است که می خواهند شرکت های بزرگ فناوری به همکاری خود با رژیم صهیونیستی پایان دهند. این گروه در آستانه رسیدن به هدف کمپینی است که در آن از دانشجویان خواسته بود با گوگل و آمازون همکاری نکنند.

«Project Nimbus» یک قرارداد بحث برانگیز ۱.۲ میلیارد دلاری رایانش ابری و هوش مصنوعی بین دولت اسرائیل و دو شرکت گوگل و آمازون است.

همانطور که مجله Wired گزارش داد، بیش از 1100 دانشجو و کارگر جوان STEM متعهد شده اند که فرصت های شغلی در گوگل و آمازون را که از آپارتاید رژیم صهیونیستی و نسل کشی فلسطین حمایت می کنند، نپذیرند. کمپین بدون فناوری برای آپارتاید هدف خود را جمع آوری 1200 امضا برای این کمپین تعیین کرد.

گوگل و آمازون به عنوان بزرگترین شرکت های فناوری جهان، بزرگترین کارفرمایان فارغ التحصیلان STEM هستند.

امضاکنندگان این کمپین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های استنفورد، دانشگاه برکلی، دانشگاه سانفرانسیسکو و دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو هستند که در همان ایالتی هستند که دفتر مرکزی گوگل در آن قرار دارد.

گروه «تکنولوژی برای آپارتاید کار نمی کند» اعتراضاتی را علیه همکاری شرکت های فناوری با رژیم صهیونیستی در گذشته سازماندهی کرد. یکی از سازمان دهندگان این اعتراضات در ماه مارس به دلیل ایجاد اختلال در سخنرانی یکی از مدیران گوگل در کنفرانس فناوری اسرائیل در نیویورک، از شرکت اخراج شد.

بر اساس گزارش انگجت، وی اعلام کرد که آمادگی ایجاد فناوری ای که بتواند برای استراق سمع یا نسل کشی رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار گیرد، نیست.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال