اخبار اخبار فرهنگی

بنیاد رودکی از آثار نمایشی آیینی و ملی حمایت می‌کند

تبلیغات بنری

به گزارش توژال به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی: محمد اله یاری فومینی همزمان با ارائه نمایشنامه «او زندگی من است» نوشته شده است. ایوب آقاخانی و راهنمایی حامد هارا وی در تالار وحدت تهران گفت: فکر می کنم دو سال پیش بود حاج علی منسی حضار با حضور شاعر و قاری پیشکسوت اهل بیت بود محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز نگرانی از عدم تولید آثار فرهنگی و هنری با موضوع «مجاز»، گفت: این اتفاق بسیار مهم و دارای سند تاریخی است.

وی گفت: در این جلسه حضور داشتم و شاهد بودم که وزیر قول های خوبی به این شاعر پیشکسوت داد. امروز بسیار خوشحالم، راه به ثمر نشسته و شاهد اجرای قطعه «او جان من است» در ایام خجسته عید غدیر خم و ایام خجسته محرم و صفر در تالار الوحده هستیم. شرایطی که امیدوارم خلأهای موجود در عرصه تولیدات هنری مرتبط با رویدادهای تاریخی و مهم جهان اسلام را با اجرای این گونه اجراها پر کند.

اله یاری فومینی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: من در عرصه تئاتر کارشناس نیستم اما به عنوان یک مخاطب عام تئاتر باید بگویم که اتفاق «مباهلی» در نمایش «و او کشور من است» بود. از دریچه چارچوب نمایشی با زبانی رسا به مخاطبان ارائه می شود. زندگی انسان معاصر در بستری خلاقانه، شرایط مناسبی را برای پیوستن بیننده به فضای اجرا فراهم می کند.

بنیاد رودکی از آثار نمایشی مذهبی و ملی حمایت می کند

مدیرعامل بنیاد رودکی درباره روند همکاری این نهاد با گروه تئاتر سایه گفت: با توجه به اینکه ارائه نمایش «و او زندگی من است» اولین همکاری بنیاد رودکی با این گروه نمایشی است اما از طریق برگزاری جلسات مستمر. با کارگردان نمایش و همکاران. جنبه های فنی سایت نهایی شد و ما تمام تلاش خود را کردیم تا با توجه به امکاناتمان خواسته های کارگردان را به حداکثر برسانیم. بدینوسیله از تمامی همکارانم بابت این تلاش که با عنایت به شدت اجراهای تالار وحدت و برنامه ریزی بسیار گسترده ای که در این زمینه وجود دارد، همراهی شایسته ای را در اختیار گروه اجرایی قرار دادند، کمال تشکر را دارم.

اله یاری فومینی با اشاره به اهمیت اجرای نمایش های آیینی و مذهبی گفت: با توجه به بافت جامعه دینی و علاقه و انگیزه نسل جوان ما به علم و دانش، باید معارف دینی را از منظر دین به آنها منتقل کنیم. . ابزارهای هنری مانند تئاتر. راه یک رویکرد هدفمند، منطقی و مفید است که باید به طور موثرتری بر روی آن تمرکز کرد. شرایطی که منجر به انتقال معارف دینی شیعه به نسل جوان می شود.

بر اساس این گزارش، نمایش «او زندگی من است» نوشته ایوب آقاخانی و حمید هیرا با همکاری بنیاد فرهنگی رودکی و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران به روی صحنه می رود. تئاتر. تالار الوحده تا 15 تیرماه ساعت 18:00.

(به منظور ورود به صحنه) انوشیروان معظمی، سید محمدمهدی هاشمی دانا، سیروس همتی، محمدجواد حبیبی، علیرضا عمرانی، علیرضا شمعی، ایوب آقاخانی، محسن تقی زاده از جمله هنرمندان شرکت کننده در نمایش «و او جان من است» هستند. .

بهزاد عبدی آهنگساز، کیان مقدم خواننده، محمد روح الامین طراح پوستر و لوگو، وحید لاری طراح صحنه، علی براتی طراح حرکات، مذگان ایوزی طراح لباس و بهاری اسدی طراح گریم. . طراح صدا علی افسری و رضا خضرایی طراح نور هستند و نمایشی به نام زندگی من که هست را می سازند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال