اخبار اخبار سیاسی

ایران باید سهم مناسبی از جهان جدید داشته باشد

تبلیغات بنری

به گزارش خبرنگار توژال، کاظم جلالی روز شنبه در سمپوزیوم ایمپلنت دندان که به ابتکار یک شرکت ایرانی و با حضور حدود 250 دندانپزشک ایرانی که به همین منظور به مسکو سفر کرده بودند، این سخنان را بیان کرد.
سفیر ایران در این دیدار گفت: به این معنا که سازوکار روابط بین الملل در مقطع کنونی ژلاتینی است و در حال شکل گیری و تثبیت است و در این شرایط هر کشوری که مولفه های قدرت خود را در داخل و خارج تقویت کند، می تواند در دهه آینده سهم مناسبی از معادلات بین المللی خواهد داشت.
وی با یادآوری تجربه تاریخی پس از جنگ جهانی دوم گفت: در آن زمان که زمینه ساز شکل گیری برخی سازوکارهای حکمرانی و توزیع قدرت در جهان شد، ایران پل پیروزی پیروزمندان محسوب می شد و این جنگ در اوج قرار داشت. ضعف و حاکمان نتوانستند سهمی از معادلات را اختصاص دهند.
جلالی خاطرنشان کرد: ایران برخلاف گذشته در سیاست رویارویی با گفتمان یکجانبه در جهان تنها نیست و جهان به چندجانبه گرایی متعهد شده است و در روز پایانی باید سهم مناسب خود را در اختیار بگیرد.

جلالی: ایران باید سهم عادلانه ای در دنیای جدید داشته باشد

نتیجه انتخابات را به مردم ایران تبریک می گویم
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم که روز جمعه ۲۴ تیرماه برگزار شد، برگزاری پرشور این انتخابات را به ملت ایران تبریک گفت و برای دکتر منتخب مسعود مازیکیان آرزوی موفقیت کرد.
جلالی که در جمع جمعی از کارشناسان بهداشتی سفر به مسکو سخنرانی می کرد، به حضار اضافه کرد: دکتر مزیکیان از خانواده شما فردی متدین با گرایش های بشردوستانه و از پزشکان محترم کشورمان است. وی در این انتخابات به عنوان نهمین رئیس جمهور ایران انتخاب خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که آقای بزکیان در سمت ریاست جمهوری موفق باشد و منشأ تحولات مثبتی برای کشورمان باشد و امیدهای جدیدی را در سرزمین بزرگ و کهن ایران ایجاد کند.

جلالی: ایران باید سهم عادلانه ای در دنیای جدید داشته باشد

گروه مرجع پزشکان باید از منظر دیگری به روابط با روسیه نگاه کند
سفیر کشورمان در روسیه با ابراز خرسندی از حضور جمعی از متخصصان ایرانی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این سمپوزیوم در مسکو گفت: پزشکی همواره یکی از اصلی ترین گروه های مرجع در کشورمان بوده است.
جلالی در ادامه این سوال اساسی را مطرح کرد که چرا روابط ایران و روسیه تا این حد توسط کشورهای غربی رصد و تخریب می شود، آمریکایی ها و اروپایی ها چه منافعی دارند و چه آسیب هایی برای ملت ایران وارد می شود؟ در این صورت جامعه پزشکی به عنوان یک گروه مرجع تاثیرگذار باید دیدی واقع بینانه از روابط جمهوری اسلامی و روسیه داشته باشد.
سفیر کشورمان نیز تحلیلی از گذشته تاریخی روسیه ارائه کرد و گفت: روسیه امروز روسیه مدرن است. در روسیه مدرن، روابط ما مبتنی بر همسایگی و روش های مشترک است، در حالی که ممکن است منافع اقتصادی متقابل داشته باشیم.
وی تصریح کرد: جغرافیا کشورهای همسایه را مجبور به بهبود روابط می کند و در این مسیر نباید به گذشته تاریخی بسنده کرد. همچنین شاهد بودیم که با وجود اعلام مرگ 27 میلیون شهروند اتحاد جماهیر شوروی سابق به دست آلمان نازی، قبل از جنگ اوکراین، شاهد تحولی جدی در روابط مسکو و برلین بودیم که اوج این روابط بود. در شمال. «خط دوم» و پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا یکی از دلایل درگیری های جدید، ناکامی اروپا و روسیه در رسیدن به یک رابطه استراتژیک بود.
وی تصریح کرد: غربی ها قبل از جنگ اوکراین با بازار روسیه منافع اقتصادی مشترک داشتند اما اکنون تلاش می کنند از درهم تنیدگی و همپوشانی اقتصاد ایران و روسیه جلوگیری کنند.

فرصت خوبی برای حضور شرکت های ایرانی
جلالی ادامه داد: اکنون فرصت خوبی برای صادرات محصولات ایرانی است و همان غربی هایی که اکنون روسیه و ایران را مخدوش کرده و روابط ما را از بین می برند، در گذشته 58 درصد تجارت روسیه در دستشان بود. در مرحله کنونی فرصت خوبی در اختیار ایران قرار گرفته است که می تواند از آن بهره برداری کند.

جلالی: ایران باید سهم عادلانه ای در دنیای جدید داشته باشد

برگزارکننده این سمپوزیوم، علی رضا روکین، مدیرعامل هنگامم دندان گفت: هدف اصلی این شرکت دانش بنیان ایرانی، صادرات محصولات ایمپلنت تولید شده در کشورمان به کشورهای دیگر از جمله روسیه است.
وی با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر افزایش صادرات محصولات داخلی و کسب درآمد ارزی برای کشور گفت: در این راستا منتظر صادرات محصولات ایمپلنت ساخت ایران به روسیه به عنوان کشور دوست و همسایه هستیم. . ملت

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال