اخبار اخبار سیاسی

امیدوارم رئیس جمهور جدید راه شهید جمهور را با قدرت ادامه دهد

تبلیغات بنری

به گزارش توژال به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در ابتدای جلسه چهلمین روز شهادت وی در مجمع نمایندگان دیوان عالی کشور تجلیل کرد. . شهدای خدمت و یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی هفته قوه قضائیه قضات و کارکنان دستگاه قضایی سراسر کشور با قدردانی از این فرصت گفتند: ما این فرصت را برای خدمت به مردم عزیزمان غنیمت شمردیم و باید. ما تمام تلاش خود را در این مسیر به کار می گیریم.

وی ضمن تبریک ولادت با سعادت امام موسی کاظم (علیه السلام) به روایتی از این امام همام اشاره کرد و گفت: امام کاظم (علیه السلام) در روایتی به ضرورت آگاهی جامعه فرمودند. و علم: حرکت انسان به سوی سعادت یا بدبختی بر اساس ایمان و علم اوست. و علم انسانها در رابعا این است که ما پروردگار را می شناسیم و دوم اینکه علم ما به وسیله توست و سوم اینکه علم اراده ما از آن من است و چهارم اینکه علم ما به من است. آفریده شما از دین شماست. علم مردم را در چهار چیز یافتم: اولی – پروردگارت را بشناس، دومی – بدان که با تو و با تو چه کرد، سومی – بدانی که از تو چه خواسته و چهارمی – بدان که چه چیزی تو را از خود دور می کند. دین (کشف الغمه، ج 3، ص 45) از خداوند متعال می خواهیم که به همه ما علم صحیح عنایت فرماید.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: ما نیز در آستانه روز مباهله تاریخی هستیم که خداوند متعال در قرآن خود در این باره می فرماید: پس هر که پس از علم و دانش با شما در مورد آنها اختلاف کند، بگو: شما از رقابت پسران ما و پسرانتان و زنان ما برتری خواهید یافت.» و زنان شما، جان ما، و ارواح دروغین شما. اگر عده‌ای پس از شناختی که از مسیح دریافت کرده‌اید، شروع به بحث با شما کردند، به آنها بگویید: بیایید، پسران خود را دعوت کنیم، و شما نیز پسران ما را دعوت کنید، و زنان خود را صدا کنیم و شما زنان باشید. ما خود را از جان خود می خوانیم و شما را نیز از جان خود، سپس درنگ کرده و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار می دهیم. (سوره آل عمران، آیه 61) در این روز و به برکت دلیل، اهل بیت پیامبر بر همه ثابت شد.

منتظری در خصوص شهید رئیس جمهور گفت: شهید رئیسی با صداقت و صداقت کاملاً مطیع رهبری معظم انقلاب بود و سال ها که در مجموعه قضایی در کنار هم بودیم به وضوح می دیدم که اجرای دستور رهبری. و فرمایشات و دغدغه های معظم له در همه امور برای شهید رئیسی، به ویژه در دوران ریاست جمهوری ایشان، رضایت قلبی مقام معظم رهبری را همگان دیدند و شنیدند.

رئیس کل دادگستری در ادامه سخنان خود در مجلس نمایندگان گفت: روز پنجشنبه 16 تیرماه در جمع فرزندان دلیر تبریزی بودم و در مراسم تجلیل از شهدای خدمت و شهدای 16 تیر به ایراد سخنرانی پرداختم. در تجلیل از شهدا از هیچ کوششی دریغ نکردند و از خداوند متعال توفیق روزافزون این عزیزان را خواستارم.

وی «مشارکت با سربلندی مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری» را نشانه ولایتمداران و پاسخگویی به ندای رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: امیدوارم رئیس جمهور جدید راه رئیس جمهور شهید را با همه وجود ادامه دهد. قدرت او قدرت او.

در این جلسه در خصوص نظارت الکترونیکی دیوان عالی کشور بر عملکرد دادگاه های سراسر کشور بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه این گفتگو عبدالحمید مرتضوی معاون نظارت ضمن اعلام آخرین آمار دریافتی از رسیدگی به پرونده ها در سامانه تناد گفت: در اولین همایش نظارتی امسال با حضور روسای محترم دستگاه ها و قضات ناحیه، دیدگاه‌های اداری و از تمامی توانمندی‌های موجود در جهتی ابلاغ می‌شود که برای رفع تاخیر در تشریفات، وحدت آراء و اجرای محورهای سند تحول و تعالی مربوط به این مجموعه بزرگ قضایی استفاده کنیم.

در پایان این جلسه رئیس دفتر و دستیاران گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود ارائه کردند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال