اخبار اخبار اقتصادی

اظهارات اقتصادی پزشکیان و جلیلی در روز اول دور دوم انتخابات

تبلیغات بنری

به گزارش سایت توژال، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۷ تیرماه برگزار شد و بر اساس اعلام رسمی، ظهر شنبه ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵ رای شمارش شد و یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸ رای وارد مرحله دوم انتخابات شد.

بنابراین گزارش، به گفته سخنگوی رسمی ستاد انتخابات، نامزدهای اول و دوم به عنوان بیشترین آرا در این دوره به شورای نگهبان معرفی شده اند و مرحله دوم نیز روز جمعه ۲۴ تیرماه برگزار می شود.

پس از اعلام رسمی، برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری مانند سه هفته گذشته طبق روال مشخص پیش می‌رود. اما با وجود گذشت دو روز از آغاز مرحله دوم تبلیغات نامزدها، شاهد غیبت مسعود مازیکیان بودیم. اما نمایندگان وی با حضور در محافل و همایش های مختلف به ارائه دیدگاه های وی پرداختند.

مثلا، علی عبدالعلیزاده – رئیس ستاد انتخابات، مسعود مازیکیان نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، عصر روز شنبه 18 تیر 1403 پس از برگزاری مرحله اول انتخابات و ورود سعید جلیلی و مازیکیان به مرحله دوم انتخابات، در اشاره به تدوین چشم انداز بیستم سال 1404 در دولت اصلاحات برنامه ای از اهداف فراتر از بودجه های سالانه کل دولت به عنوان چشم انداز برنامه های توسعه. اما متاسفانه بعد از دولت اصلاحات دولتی آمد که به فکر توسعه نبود. در این دولت هیچ توسعه ای رخ نداد و هیچ یک از اهداف تدوین شده در چشم انداز بیست محقق نشد. بنابراین انتخاب رئیس جمهور بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: گفت وگوی نامزدهای انتخاباتی، سخنان روشنی است که در 15 روز تبلیغات مرحله اول و 5 مناظره به خوبی نشان داده شد. کاندیدای وضع موجود طرفدار تحریم های ضد FATF است اما در مقابل آقای مدزیکیان کاندیدای رفع تحریم ها و گشایش رابطه عادلانه با کشورهای جهان بر مبنای برد-برد است همچنین به دنبال تفاهم، تعامل و گفتگو در سیاست داخلی است.

بیانیه های اقتصادی پزشکی و جلیلی در روز اول دور دوم انتخابات

خودسازی بهترین راه برای مبارزه با تورم است

وی معتقد است دولت آقای مزیگیان قطعا به بهانه تحریم ها حل مشکلات داخلی کشور را به تعویق نمی اندازد و اگر مذاکرات برای رفع تحریم ها آغاز شود، برنامه ریزی و کار برای اقتصاد داخلی آغاز می شود. البته اگر تحریم ها نبود، سرعت و شدت حرکت به سمت تحول اقتصادی افزایش می یافت، اما حتی اگر مذاکرات تحریم ها طولانی شود، مردم احساس می کنند در کشور شغل ایجاد شده، کار شروع شده و کار شده است. آغاز شد. اقتصاد حرکت کرده است. انشالله پزشکان بیایند و حصر را بردارند اما تا آن زمان چرخ سازندگی در کشور جلو می رود. خودسازی بهترین راه برای مبارزه با تورم است.

عبدالعلی زاده تاکید کرد: برنامه دولت آینده آقای مزکیان ایجاد امید، ایجاد فرصت های شغلی و شفاف سازی است. علاقه آقای مدزیکیان از روز اول مبارزه با فساد بوده و در این زمینه از رسانه ها حمایت می کند.

مسعود مازیکیان رئیس ستاد انتخابات گفت: طرح بنزین تنها یک پروژه دولتی نیست و اینکه دولت به صورت یکجانبه قیمت بنزین را افزایش دهد اشتباه است، بگذارید راهکارهایی ارائه دهند. سپس تبدیل به یک پروژه ملی می شود.

جلیلی بر لزوم افزایش سرعت اینترنت همراه و ثابت تاکید کرد

سعید جلیلی دیگری کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است که پس از پایان دور دوم تبلیغات خود با حضور در همایش ها و سمینارهای مختلف به بیان دیدگاه های اقتصادی خود پرداخت. به عنوان مثال وی در دیدار با اعضای فعلی و سابق کابینه اسلامی سرشیشمی گفت: باید برای مردم روشن شود که آیا می‌خواهیم اخم فلان کشور را به تعویق بیندازیم یا اجازه دهیم کشورهای دیگر رهبری کنند. به رشد منفی و صفر در هشت سال، یا ادامه کار سخت و شگفت انگیزی که توسط یک شهید بزرگوار به سرعت و با قدرت آغاز شد؟

او همچنین امروز صبح در دیدار با فعالان اقتصاد دیجیتال این کشور چشم انداز اقتصادی خود را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه بین المللی تهران بیان کرد.

وی معتقد است که فیبر نوری تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته و یکی از موضوعات مهمی است که باید ادامه یابد و به 100 درصد برسد.

بیانیه های اقتصادی پزشکی و جلیلی در روز اول دور دوم انتخابات

جلیلی گفت: از سرعت اینترنت نمی توان دفاع کرد. سرعت اینترنت موبایل باید حداقل 10 برابر و سرعت اینترنت ثابت 50 برابر شود و این از جمله برنامه هایی است که تست های لازم برای آن انجام شده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات بازار ارز به دلیل فاصله زمانی تخصیص ارز تا عرضه آن، تصریح کرد: به عنوان مثال برای تامین زیرساخت ها و تجهیزات، ثبت نام سفارشی انجام می شود و ارز انجام می شود. توزیع می شود. قرار است تخصیص یابد و ممکن است در بانک مرکزی باشد و 3 تا 4 ماه طول بکشد. از طرف دیگر، وقتی تأیید می کنید که ارز به شما تخصیص داده شده است، ارز را در بازار آزاد خریداری می کنید. اگر این موضوع در اولویت باشد باید ارز به آن تخصیص داده شود تا شوکی به بازار وارد نشود.

جلیلی اضافه کرد: در تخصیص ارز باید وزارت حراست، بانک مرکزی و در مواردی وزارت بهداشت یا وزارت کشاورزی مشارکت داشته باشند.

اصل این است که همه می توانند از اینترنت استفاده کنند

جلیلی اصل را بر استفاده حداکثری از فرصت اینترنت عنوان کرد و گفت: راه همیشه باید باز باشد اما ممکن است روزی برف بیاید و از شما بخواهند آهسته حرکت کنید. اصل این است که همه می توانند از اینترنت استفاده کنند. اگر دولت می خواهد ساماندهی کند باید با اتحادیه ها مشورت کند. اگر بخواهد قاعده ای وضع کند، ابتدا باید نظر اتحادیه را بپرسد و نظرش را توضیح دهد. مقررات دولتی نباید مانعی برای تجارت باشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در برنامه هفتم توسعه جایگاه ویژه ای برای فناوری اطلاعات قائل شد، خاطرنشان کرد: دولت باید طی پنج سال آینده سهم فناوری اطلاعات را از 7.9 درصد به 15 درصد افزایش دهد.

جلیلی ادامه داد: دولت باید بتواند بستری را ایجاد کند که همه بتوانند نقش خود را به بهترین نحو ایفا کنند. البته مقاومت وجود خواهد داشت و جاده همواری وجود ندارد. در هشت سال رشد کشور منفی و صفر و به طور متوسط ​​هفت دهم درصد بوده است. این تاخیر باید با رشد سریع جبران شود.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال