اخبار اخبار ورزشی

استعدادیابی یک شَبه مقدور نیست؛ از برنامه‌مان عقب هستیم

تبلیغات بنری

عباس شامانیان وی در گفت وگو با خبرنگار توژال با اشاره به زمان کوتاهی که ما را از شروع مسابقات CAF و بازی های آسیایی دور می کند، تاکید کرد: هرکس فوتبال را بشناسد می داند که استانی خالی از استعداد در ایران نداریم. با این حال ما نیازمند یک شبکه ملی استعدادیابی هستیم تا از هیچ بازیکن مستعدی غافل نشود. در این مدت سرپرستی تیم فوتبال جوانان را برعهده گرفتم و در هفته های گذشته 9 استان را مورد بررسی قرار دادم، گلستان آخرین استان ما در منطقه شمال بود و پس از آن به منطقه جنوب خواهم رفت تا بتوانم از تمامی امکانات استفاده کنم. استعدادهای کشورمان را تا جایی که بتوانم از نزدیک دیده ام و فعالیت هایشان را دنبال کرده ام.

وی ادامه داد: استعدادها سرمایه ما هستند و حقیقت این است که از برنامه بسیار عقب هستیم. بازی های آسیایی سه ماه دیگر آغاز می شود و این تاخیر باید با تلاش بیشتر جبران شود. استعدادیابی باید به طور مستمر ادامه یابد و کار در مدت زمان کوتاه دشوار است. در استانداری های جنوبی استعدادهای زیادی داریم که باید دیده شود و سعی می کنم از هیچ بازیکن مستعدی غافل نباشم اما باشگاه ها هم باید در این راه همراه ما باشند تا بهترین نتیجه را بگیریم.

شامانیان: نمی توان یک شبه استعدادیابی کرد.  ما از برنامه عقب هستیم

مربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران گفت: خدمت به استعدادهای فوتبال کشورم در این رده برای من افتخار است که هنوز هم پس از سال ها روزهای خوب فوتبال را به یاد دارم و با آنها زندگی می کنم. سرمایه های امروز باید تربیت شوند تا در آینده برای اعتبار ایران و نام ایرانی به میدان بروند و پشتوانه خوبی برای تیم ملی فوتبال ایران باشند.

چمنیان تصریح کرد: با اجرای طرح 140 تا 150 بازیکن فراخوان خواهند شد که در گروه های 35 تا 40 نفره در تهران نظارت خواهیم کرد و ارزیابی نهایی انجام می شود و از این تعداد 40 نفر انتخاب می شوند. طبق برنامه بعد از یک ماه باید به CAF برویم و بعد از دو ماه باید در مسابقات قهرمانی آسیا بازی کنیم. ما گروه سختی داریم که قطعا بازیکنان را محک می زند. مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا زیر 17 سال در شرایطی برگزار می شود که تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در گروه اول این مسابقات با تیم های اردن، سوریه، هنگ کنگ و کره شمالی همگروه است و این دیدارها به میزبانی اردن برگزار می شود. .

وی با تاکید بر اینکه همیشه از سخت کوشی استقبال می کند، گفت: این تیم ها در رده سنی خود هزینه زیادی کردند و رقابت آسانی نخواهد بود. امیدوارم بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم و از آبروی فوتبال ایران دفاع کنیم.

شامانیان: نمی توان یک شبه استعدادیابی کرد.  ما از برنامه عقب هستیم

مدیر فنی تیم فوتبال نوجوانان ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت مفقود شدن بازیکنان خوب و ممتاز کشورمان در رده های سنی در دوره های گذشته و شنیده نشدن نام آنها در آینده گفت: این نکته ارزشی دارد. با توجه به. وقتی از مراحل رشد بازیکن صحبت می کنیم باید به مقوله تداوم توجه کنیم و اگر برای مدتی کار کنیم حتی ممکن است استعداد از چرخه کار خارج شود. خوشبختانه صدور مجوز حرفه ای به این امر کمک می کند، زیرا آکادمی به معنای واقعی یکی از الزامات فیفا است. این آکادمی با مدارس فوتبال متفاوت است و باید طبق برنامه و در تمام رده های سنی تا زمان مشخص شدن نتایج کار به صورت مستمر ادامه یابد. باید خوشبین بود که آکادمی های فوتبال به معنای واقعی این طرح کار خواهند کرد.

شامانیان درباره دور دوم سفرهای خود و بازدید از جنوب کشور خاطرنشان کرد: پس از این اردو که 3 تیرماه به پایان می رسد، برای دیدن مناطق جنوبی و استان های خوزستان و بوشهر به هرمزگان خواهیم رفت. کرمان را قبلا بررسی کرده ایم و پس از آن به استان های فارس و اصفهان می رویم.

شامانیان: نمی توان یک شبه استعدادیابی کرد.  ما از برنامه عقب هستیم

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد بازیکنان تهران را نمی توان با تعداد ساکنین و امکانات بازیکنان شهر مقایسه کرد، افزود: این مشکل به مدارس و تیم های اصلی برمی گردد. متأسفانه شاهد ساخت و ساز کمی بودیم و باید این مشکل برطرف شود. در تهران بازیکنانی از مازندران، گلستان و سایر استان ها حضور دارند اما چند بچه تهرانی هستند و باید فکری برای این موضوع کرد.

لازم به ذکر است عباس چمنیان که به عنوان معلم در کنفدراسیون فوتبال آسیا فعالیت می کند، در جام جهانی نوجوانان 2017 توانست تیم ملی ایران را با نتایج عالی به جمع 8 تیم برتر جهان برساند.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال