اخبار اخبار تکنولوژی

از ۵ برابر شدن ظرفیت مراکز تبادل ترافیک ارتباطی تا افزایش اخبار جعلی علیه برخی کاندیدا

تبلیغات بنری

به گزارش مجله «توژال»، هفته اول خردادماه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با خبر ساخت 10 برابر فیبر نوری در دولت سیزدهم توسط نماینده مجلس. وزیر ارتباطات به نظر می رسد. در پی مقاله ارسالی یکی از اعضای ستاد یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص میزان توسعه فیبرهای نوری، امیر لاجوردی – معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – گزارش داد که در دو سال گذشته ، به اندازه هشت سال دولت قبل، مشترکان را به فیبرهای نوری اضافه کرد و گفت: همیشه گفته ایم که در گام اول پروژه فیبر نوری منازل و مشاغل، سیاست ما در دولت سیزدهم ایجاد امکان اتصال جهانی فیبر نوری کاری که در هشت سال گذشته انجام نشده است.

وی با بیان اینکه شفاف کار می کنیم و به همین منظور وضعیت پیشرفت را در سایت iranfttx.ir به مردم ارائه کرده ایم، افزود: در این دو سال بیش از 10 برابر دولت قبل پوشش فیبر ایجاد شده است. در شهرها، از 900 هزار خانواده به 8 میلیون نفر، تعداد مشترکان متکی به فیبر نوری دو برابر شد و از 280 هزار مشترک در ابتدای دولت به نزدیک به 590 هزار مشترک رسید.

از سوی دیگر عیسی زربور در شورای اداری خراسان شمالی اعلام کرد: 8 میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفته اند. فیبر نوری توسعه یافته به گفته وی، فرآیند فیبر نوری در نقاط مختلف کشور در حال اجراست و در 200 شهر کشور تکمیل شده و در 600 شهر در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه در طرح ملی فیبرهای نوری منازل و شرکت ها 40 درصد پیشرفت مادی حاصل شده است، گفت: در دو سال گذشته بیش از 10 هزار کیلومتر فیبر نوری در شهرهای کشور انجام شده است که تلاش ما بر این است. روشن است که تا پایان سال 1404 ه. همه شهرهای کشور باید مجهز به فیبر نوری باشند.

البته وزیر ارتباطات در جلسه علنی است مجلس وی روز یکشنبه در جریان بررسی دستاورد دولت هوشمند و شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: ارائه 500 خدمت به مردم در پنجره ملی برای خدمات به صورت هوشمند و امروز 99 درصد دستگاه ها به استثناء یک دستگاه به پنجره ملی خدمات هوشمند متصل است و آن دستگاه به دلیل ملاحظات ایرانی به وزارت امور خارجه متصل نیست، حتی دستگاه قضایی از طریق این پنجره تمام خدمات خود را به مردم ارائه می کند.

وی ادامه داد: تاکنون 48 میلیون نفر در این پنجره واحد احراز هویت شده اند، یعنی 70 درصد افراد بالای 18 سال حداقل یک بار به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت مراجعه کرده اند و سه میلیون نفر از این طریق خدمات دریافت می کنند. پنجره پنجره هر روز

5- دو برابر شدن ظرفیت مراکز تبادل ترافیک ارتباطی کشور

البته زری پور این هفته از 5 بار ظرفیت مراکز تبادل ترافیک در کشور اعلام شد و گفته شد ظرفیت این مراکز از 6 به 30 ترابایت بر ثانیه افزایش یافته است. به گفته وی، شبکه های مخابراتی دارای لایه های مختلفی هستند که در یک دهه گذشته قبل از این دولت، وضعیت برخی از این لایه ها فاجعه بار بوده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به چهار لایه دسترسی، تجمیع (شبکه درون شهری و استان)، شبکه اصلی مخابراتی و «دروازه» بین المللی به عنوان لایه های اصلی شبکه مخابراتی کشور، افزود: در این میان لایه دسترسی در منطقه ثابت و شبکه تجمیع در تعداد زیادی از استان ها وضعیت فاجعه باری داشت و در حالی که 10 تا 15 سال پیش در سایر کشورها اقداماتی برای استفاده از فناوری فیبر نوری انجام شد، هیچ اقدامی در این زمینه در کشور صورت نگرفت.

زربور با اشاره به اینکه ارتباطات سیار به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد، گفت: برای حل مشکلات این منطقه، رسالت سختی را آغاز کرده ایم که نیازمند مرد میدانی و همدلی ملی است.

افزایش محتوای خرابکارانه و اخبار جعلی علیه برخی نامزدها

با نزدیک شدن به روز انتخابات، اخبار رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفت، به عنوان مثال مدیر عامل شرکت در وسط هفته ارتباط سیمی و بی سیم ایران با اشاره به تامین فیبر نوری تمام مناطق استان گفت: آمادگی 100 درصدی برای انتخابات ریاست جمهوری داریم.

و همچنین سخنگوی رسمی مرکز ملی فضای مجازی وی اعلام کرد که انتشار مطالب خرابکارانه و اخبار جعلی انتخاباتی در فضای مجازی افزایش چشمگیری داشته است. وی در این زمینه توضیح داد که حملات و اخبار کذب علیه نامزدها در فضای مجازی به شدت افزایش یافته است. حتی برای برخی از کاندیداها، میزان تخریب آنها به مراتب بیشتر از تفسیر صرف محتوایی است که طرفداران و ستاد آنها به سمت برنامه هدایت می کند. به عنوان مثال، بیش از 70 درصد از محتوای علیه یک نامزد آسیب زا است. ربات ها و کاربران جعلی ضد انقلاب نیز بسیار فعال شده اند و اخبار جعلی را منتشر می کنند.

بررسی راه های توسعه ارتباطات پستی ایران و امارات از دیگر اخبار منتشر شده در این هفته بود. نشست مجازی بررسی راهکارهای توسعه همکاری های پست ایران و امارات به ویژه سپرده های پستی با حضور مدیرعامل پست امارات و معاون فنی و بازرگانی رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه مهدی مقصودی – مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست، هیثم اهلی – مدیرکل پست بین الملل، ایوب الاهلی – مدیر کل بازاریابی و اشرف الحلثه – مدیر کل شرکت ملی پست حضور داشتند. خدمات پست امارات وی بر لزوم توسعه خدمات پستی متقابل بین دو کشور تاکید کرد و ضمن توجه به حضور گسترده مردم ایران به ویژه فعالان اقتصادی گفت‌وگوهایی انجام شد.

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست در این جلسه با تاکید بر توانایی پست در ارسال مرسولات ملی و بومی، سوغات و صنایع دستی ایرانی به امارات افزود: پست ایران آمادگی برقراری ارتباط پستی با امارات را دارد. در دو سطح.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال