اخبار اخبار فرهنگی

از نسخه ویژه یک فیلم با صدای نوید پورفرج تا چند داستان دیگر

تبلیغات بنری

فیلم «ایلیا؛ در جست و جوی قهرمان» که مضمون آن رشادت های حضرت علی (علیه السلام) بود، توانست از مرز ۷ میلیارد تومان فروش عبور کند.

به گزارش مجله توژال به نقل از روابط عمومی؛ سید علی موسوی نژاد کارگردان و تهیه کننده الیاس وی گفت: این فیلم با همت و مشارکت گروه پخش و تبلیغات بهمن سبز اکران شد که بیش از 190 هزار بیننده در سینماهای کشور برای تماشای این اثر به نمایش درآمد و فروش آن از مرز 7 گذشت. میلیارد تومان.

وی با اشاره به فیلمنامه «ایلیا در جست‌وجوی قهرمان» که برگرفته از داستان جنگ خیبر و دلاوری‌های حضرت امیرالمومنین علی (ع) در برابر دشمنان اسلام است، گفت: هیچ فیلمی در سینماهای ایران نیست که به این فیلم بپردازد.» موضوع بازی های رایانه ای که به همین دلیل آن را مبنای نگارش سناریو قرار دادیم. این فیلم در ابتدا یک اثر صرفاً گرافیکی بود، اما بعداً تغییر یافت و محصولی است که در حال حاضر در اکران سینما دیده می شود.

تهیه کننده «ایلیا» در جستجوی قهرمان اظهار کرد: سینماهای کشور با شروع موج جدید تبلیغات در روزهای طلایی تعطیلات تابستانی این قابلیت را دارند که فروش داشته باشند و با اختصاص اکران های بیشتر به این موضوع از تماشاگران سینما حمایت کنند. اثر که تنها فیلمی است که برای کودکان و نوجوانان در حال نمایش است.

موسوی نژاد با تاکید بر محتوای فیلم «ایلیا در جست و جوی قهرمان» گفت: این فیلم با حال و هوای روزهای آینده همخوانی دارد و در فاصله ایام عید قربان و غدیر در سینماها اکران می شود ، «الیاس; «در جست‌وجوی قهرمان» روایت گوشه‌ای از رشادت‌های حضرت علی (علیه‌السلام) برای کودکان و نوجوانان است که بر اکران سینما نقش بسته است.

«ایلیا؛ در جستجوی یک قهرمان» داستان آرش، یکی از چهار بازیکن برتر جهان است که وارد یک بازی آنلاین عجیب و غریب می شود که خانواده آرش سعی می کنند از او در برابر خطرات این بازی محافظت کنند، اما توطئه بزرگ تری وجود دارد در انتظار او…

این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی سیدعلی موسوی نژاد که از سوم اسفندماه توسط بنیاد بهمن سبز در سینماهای کشور اکران می شود، نامزد بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین جلوه های ویژه و همچنین برنده جایزه شد. بهترین عکس. جایزه ویژه هیئت داوران سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم عمار و سپر دستاورد هنری در بخش فیلم‌های روایی در چهاردهمین جشنواره مردمی سینمای عمار دریافت کرد. این فیلم توسط استودیو روشن خراسان و موسسه فیلم قم تولید شده است.

####

مستندهای «بازگشت به لوکا»، «هارمونی عاشقانه»، «آذرآبادگان»، «نفس»، «هاولین در ایران»، «تکتر فی اسارت» در سالن غرفه مرکز گسترش فیلم مستند و تجربی اکران می شود. و سینمای انیمیشن.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، در هفته اول تیرماه 1403 هجری شمسی و در قالب پروژه نمایش حقیقت، شش فیلم مستند از هفدهمین «سینمای حقیقت» ساخته شد. جشنواره نمایش داده می شود. یکشنبه و دوشنبه 12 و 13 تیرماه در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن به نمایش درمی آید.

فیلم های مستند «بازگشت به لوکا» به کارگردانی محسن شیرزایی، «همگامی عاشقانه» به کارگردانی آذر محرابی و «آذربایجان آبادگان» به کارگردانی حمید کلجایی از ساعت 16 یکشنبه 12 تیرماه در مرکز پخش اکران می شود. سالن غرفه.

همچنین مستندهای «نفس» به کارگردانی علی رضا باغشانی، «هولین در ایران» ساخته هادی آفریده و «دیر عسرت فراوان» ساخته مهدی ایمانی شاهمیری از ساعت 16 دوشنبه 13 تیرماه اکران می شود. /تیرماه ساعت 16:00 ظهر. سالن اتاقک مرکز.

تماشای مستندهای هفدهمین جشنواره «سینماویگیتور» برای علاقمندان رایگان است.

***

آخرین مصوبات شورا برای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی

هیئت صدور پروانه ساخت آثار غیرسینمایی با ساخت 3 فیلم کوتاه روایی، 2 فیلم بلند بلند و یک فیلم بلند نیمه بلند غیر سینمایی موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، سمعی و بصری، در جلسات اخیر هیأت صدور پروانه ساخت آثار غیرسینمایی از طریق ساخت فیلم‌های کوتاه بلند سینمایی «شب سگی» به تهیه کنندگی، نویسندگی و به کارگردانی علی رضا کریمی، «دور میرزی» به تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی علی رضا کریمی خاچیار اصغری و با «پرداخت زمین» به تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی صالح العصار موافقت شد.

گفتنی است فیلم های بلند سینمایی «کویر پریشان» به تهیه کنندگی سید زاهد رئیسی، نویسندگی سید مهدی سجادپور و کارگردانی سعید توکلی، «پاکباز» به تهیه کنندگی محمد باقر خدادوست، نویسندگی عباس رفیعی و کارگردانی امیررضا مهر شیوا. . فیلم نیمه بلند سینمایی «راقیب دیجیتال» به تهیه کنندگی عاطفه احسانفر به نویسندگی و کارگردانی میلاد خدر پروانه نمایش غیر سینمایی دریافت کرد.

####

نمایشنامه های «مخفیگاه»، «خروج»، «هاله»، «رزنکرانتز و گیلدنسترن مرده اند» و «فینگین» در کاخ نوفل لوشاتو اجرا می شوند.

به گزارش روابط عمومی Palais Nouvelle Le Chateau نمایش «بانهان» به نویسندگی مراد صفایی به کارگردانی رضا جعفر مادر و تهیه کنندگی میرعلیرضا دریابیگی تا 24 تیرماه هر شب ساعت 19:45 به مدت 45 اجرا می شود. دقایق.

سوزان قربانی، یگانه صفرجو و مریم کبیریان بازیگرانی هستند که این روزها در نمایش «بانهان» در تماشاخانه Palais Nouvelle Le Chateau به ایفای نقش می پردازند.

نمایش «خروج» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی فورزانفر و تهیه کنندگی حامد اسلامی نیز تا 22 تیرماه ساعت 18 به مدت 60 دقیقه ادامه دارد.

صحرا اسداللهی، مرتضی فورزانفر، وحید نکراد بازیگران این نمایش هستند.

نمایش 70 دقیقه ای «پاشنه» به نویسندگی و کارگردانی بهنام رضایی و تهیه کنندگی طلوع فولادوند تا 28 تیرماه ساعت 19:30 اجرا می شود.

ریحان سلامت، محمدهادی عطای، رضا جهانگیری، رها حاج زینل، محمدحسین معتمدی، مهسا تدین، محمد ایمان راهی، آهو حجرضایی، یوسف رحیم وند، ساحل زمانپور، سید نیما سفرار، یلدا سیدتبار، افسانا شکورم روان، ساقی صابریان، محمدجواد عارف آصیل، سپیده لطفی، وحید موسوی، محمد نادی و آتنا نیکنام بازیگران این نمایش هستند.

در این گروه «مت روزنکرانتز و گیلدنسترن» به نویسندگی تام استوپارد، ترجمه مصطفی اسلامیه و کارگردانی الهام صحت و تهیه کنندگی مهدی سلطانی تا 31 تیرماه ساعت 21 به مدت 75 دقیقه در حال نمایش است.

آرش دادگر، علی امیر خلیلی، کیانوش جواد اسلامی، تیام موسوی، محمد امیرحسنجانی، سپهر شعبانی، محمدرضا ملک زاده، البرز مرویندرسکی، مهدی محمودی، امیرعباس پرویزی، معصوم طهماسبی، نگین محیی، حدیثه بیهوبانی در این اثر. نقش بازی کردی

نمایش «فنجین» نوشته ابوالفضل الحاج علیخانی به کارگردانی محمود موسوی و تهیه کنندگی محمود مدقی نیز تا نیمه تیرماه در یک اجرای ویژه ساعت 22:45 ادامه دارد.

سید جواد یحیفی، حسین شفیعی، مسعود بهارلو، محمدهادی عطایی، الهه برجمشید، محسن زرآبادی پور، حسین میرزایان، حمید لطفی، علیرضا ذوالفقاری بازیگرانی هستند که این روزها در نمایش «فین جین» در شاتو نوول دا بازی می کنند. .

علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت این نمایش ها به سایت تفال مراجعه کنند.

***

نمایشنامه «نظریه آهو» به نویسندگی و کارگردانی معین محیبالیان خوانده می شود.

این برنامه در قالب رویداد صدای نمایشنامه نویس و با هدف معرفی جدیدترین آثار نمایشنامه نویسان ایرانی در قالب نمایشنامه خوانی در هشتمین نشست خود به همت انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان تئاتر خانه برگزار می شود.

خوانندگان این نمایش گلناز اصل الدینی، حمید باهوش، مجتبی فشیان، محمد دهملایی، محمد مغازه ای، معین محب علیان و فاطمه محمدی نیز خواننده تئاتر است.

علیرضا صابری (دستیار کارگردان) و سالار ویکور (نوازنده تار) دو نفر دیگر از اعضای گروه کتابخوانی نمایش «توره گوزن» هستند.

این برنامه یکشنبه سوم خردادماه ساعت 19:00 در تالار تئاتر استاد عباس جوانمرد برگزار می شود.

###

«وانکا» ساخته پل کینگ فردا ساعت 17:45 در اکران ویژه سینما آفریقا اکران می شود و اکرانی متفاوت برای کودکان و نوجوانان خواهد بود.
مجموعه اکران های اختصاصی سینمای نوجوان در حالی برگزار می شود که جدیدترین آثار سینمایی ایران و جهان با محوریت نوجوانان در تابستان 1403 توسط مؤسسه فرهنگی و تبلیغاتی بهمن سبز و سکوی نوجوان دیدیمون اکران می شود. در سراسر کشور و هر نمایش به طور جداگانه اعلام خواهد شد.
در خلاصه داستان «وانکا» آمده است: «مادر وانکا یک شکلات‌ساز ماهر و حرفه‌ای بود که بهترین شکلات دنیا را درست می‌کرد. مهارت و استعداد او به پسرش ویلی منتقل شده است و حالا ویلی وانکا جوان قصد دارد از این مهارت برای تغییر دنیای شکلات سازی استفاده کند. اگرچه این کار با وجود شرکت های بسیار قوی شکلات کار آسانی نیست. بسیاری از کارخانه های بزرگ اجازه ورود هیچ شکلات سازی جدیدی را نمی دهند و در این شرایط، ویلی ونکای جوان کار بسیار بزرگی دارد! اما آیا این پسر موفق خواهد شد یا رویای مهم زندگی خود را فراموش خواهد کرد؟

***

توضیح نوید برفرج درباره فیلم «شبکه» ساخته سیدنی لومت برای نابینایان.

این گروه در جدیدترین فعالیت خود، نسخه ویژه فیلم کلاسیک «شبکه» ساخته سیدنی لومت را از روز پنج‌شنبه 10 خرداد ماه عرضه می‌کند.

سرپرستی فیلمنامه و ضبط این برنامه بر عهده کیوان کثیریان بوده و گویندگی این فیلم توسط شیدا محمد طاهر نوشته شده است. این برنامه در استودیو صوتی پارسی با ضبط رامتین ناهید و تدوین و میکس صدای مسعود زرگران ضبط شده است.

ویژه نامه نابینایان «شبکه» پنجشنبه ساعت 19:00 بر روی سایت سوئینا منتشر می شود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سوینا به نشانی www.sevinagroup.com به فایل های صوتی فیلم های نمایشی دسترسی پیدا کنند.

این گروه پیش از این نسخه‌های حاشیه‌نویسی از فیلم‌های کلاسیک «کازابلانکا» با صدای سحر دلچاهی، «دزد دوچرخه» با صدای محسن بهرامی، «بر باد رفته» با صدای شبنم مقدم، «روان‌شناسی» با صدای شبنم مقدم را منتشر کرده است. صدای محسن بهرامی، بر باد رفته با صدای شبنم مقدم، «در بارانداز» با صدای الهام کردی، «ذیرا» با صدای هنگامه قاضیانی، «ربکه» با صدای العیدوستی، «دوازده مرد خشمگین». صداپیشگی مهدی پاکدل، همشهری کین با صدای باریوش تجاری، محمد رسول الله (ص) با صدای امین تارخ، اشک و لبخند با صدای مهتاب کرامتی، پرندگان در صدای پانته آ پناهی ها، «سیندرلا» با صدای فیشکا آسایش، «آخرین قطار جهنم» با صدای بهروز شعیبی، «هستی و نیستی» با صدای افشین هاشمی، «جادوگر شهر» «اُز» با صدای برادر دهقان، «یک پرواز بر فراز آشیانه فاخته» با صدای پارسا پیروزفر، «ماجرای نیمروز» با صدای سجاد افشاریان، «فارست گامپ» با صدای محمد بحرانی. “جنایتکار در مقابل کرامر” با صدای باران کوثری، “آمادئوس” با صدای رضا یزدانی، “درخش” با صدای رضا بهبودی، “خوشی های خشم” با صدای علی دهکردی، “این گروه خشن” صداپیشگی جهانگیر کوشاری، ماهی بزرگ، ستاره بیسیانی، شکارچی آهو، صداپیشگی پانته آ بهرام، شهر چینی ها، صدای علی سرابی، سکوت بره ها با صدای بهروز رضوی، نیمه شب در پاریس با صدای داریوش کاردین، آزادی از شاوشنک با صدای مازیار لرستانی، دکتر ژیواگو با صدای بهرام رادان، «همه مردان رئیس جمهور» با صدای منصور بهاقیان، «شیر شاه» با صدای باران کوثری، «درخت» ، «زندگی» با صدای کیوان کثیریان و «پدرخوانده» با صدای پیمان معادی منتشر شد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال