اخبار اخبار ورزشی

آموخته مربیان ایرانی از یورو و کوپا چه خواهد بود؛ کلاس درس در مستطیل سبز

تبلیغات بنری

به گزارش سایت توژال، این روزها تب فوتبال با برگزاری همزمان رقابت های یورو 2024 و کوپا آمریکا 2024 در جهان بالا گرفته است و رقابت بین بهترین های فوتبال جهان باعث شده است که نگاه ها به آلمان معطوف شود. و ایالات متحده به عنوان میزبان. به طوری که این روزها و شب ها فوتبالدوستان جهان شاهد جذاب ترین نبردهای غول های فوتبال جهان، رقابت هایی با کیفیت بالاتر از جام جهانی هستند. به خصوص اینکه مدعیان و قهرمانان جام جهانی همیشه از اروپا و آمریکای جنوبی بوده اند و حالا برگزاری دو رقابت قاره ای همه این مدعیان را مقابل هم به میدان آورده و شب های جذابی را برای فوتبالدوستان رقم زده است.

جدای از جذابیت و هیجانی که رقابت های یورو و کوپا آمریکا برای فوتبالدوستان کشورمان به ارمغان می آورد، این دو مسابقه که در سطح اول فوتبال جهان برگزار می شود، فرصتی ایده آل برای مربیان ایرانی است تا از این ترم فوق العاده چیزهای زیادی بیاموزند. . به ویژه یکی از چالش های اصلی فوتبال ایران که همواره باعث شده تیم های کشورمان در چند سال گذشته نتوانند عناوین بزرگی مانند قهرمانی را چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی کسب کنند، عدم حضور در سطح بالا است. به دقیقه – دانش به روز از فوتبال بین المللی.

سال هاست که فوتبال ایران در کانون نگاه سنتی و غیر مدرن به فوتبال قرار دارد که مدت هاست به پایان رسیده است، با این حال برخی از مربیان کشورمان کمتر سعی کرده اند از فرصت های یادگیری فوتبال استفاده کنند. دانش و علم فوتبال جهان هست، از آن استفاده می کنند و همیشه از آگاهی از آخرین متدها و تاکتیک های روز فوتبال فرار می کنند.

مربیان ایرانی از یورو و کوپا چه خواهند آموخت؟  سالن مطالعه در مستطیل سبز

خروجی چنین مربیانی در لیگ و باشگاه ها مشخص است و باعث می شود بازیکنانی که زیر نظر این مربیان تمرین می کنند، حتی اگر مستعد باشند، به دلیل تمدیدات منقضی و تاکتیک های قدیمی، نتوانند زنجیر بین سرشان را بلند کنند. فوتبال و استعدادهای آنها به هدر می رود. تولید این مربیان را در عملکرد تیم ملی و باشگاهی در مقایسه با تیم های قوی تری که مربیانشان روی نیمکت می نشینند، می توان دید.

بیزاری مربیان ایرانی و بی علاقگی آنها به اطلاع از آخرین دانش فوتبال دنیا به این دلیل است که فدراسیون فوتبال به عنوان متولی فوتبال کشور، برنامه های آموزشی کمتری برای مربیان ایرانی دارد. و همواره با حضور مربیان درجه یک فوتبال آسیا و جهان دوره های آموزشی برگزار می کند. در عین حال توسعه دپارتمان مربیگری فدراسیون فوتبال و برگزاری دوره های دانش افزایی با حضور مربیان مجرب فوتبال از سراسر جهان که در اولویت های فیفا نیز قرار گرفت کمک شایانی به ارتقای سطح دانش مربیان جوان و با تجربه فوتبال ایران.

در دوره‌ای که اکثر مربیان از کسب دانش و شرکت در مسابقات بین‌المللی اجتناب می‌کنند و فیفا آموزش‌های لازم را به دپارتمان نمی‌دهد، برگزاری همزمان یورو و کوپا آمریکا فرصتی ناب برای تغییر مسیر مربیان و نظارت بر دانش است. روز جهانی فوتبال به صورت آنلاین ایجاد شد.

بدون شک جام ملت های اروپا، جام آمریکای جنوبی و کونکاکاف عرصه رقابت و تقابل بهترین بازیکنان و مربیان فوتبال جهان است. این رشته یک مسابقه جذاب و آموزشی برای مربیان فوتبال ایران است که می توانند با تماشای این مسابقات با امتیازات آموزشی که از تماشای این مسابقات استخراج می کنند و افزایش سطح آموزشی و دانشی که دارند تغییرات در حال وقوع در سیستم ها و تاکتیک های فوتبال جهان را دنبال کنند. نیاز به برتری در رقابت

مربیان ایرانی از یورو و کوپا چه خواهند آموخت؟  سالن مطالعه در مستطیل سبز

در گذشته مربیان جوان ایرانی و جویای دانش بودند که با هزینه شخصی به مسابقات معتبر فوتبال جهان سفر می کردند تا از نزدیک با فوتبال جهان آشنا شوند و با یادداشت برداری آن را در تمرینات خود پیاده کنند. در حال حاضر با وجود هزینه های بالای تماشای مسابقات از نزدیک، شاید بسیاری از مربیان با وجود علاقه نتوانند به ورزشگاه بروند.

در این صورت تماشای مسابقات تلویزیونی و آنالیز مسابقات یورو و کوپا آمریکا فرصت بسیار خوبی برای مربیان دانش جو کشورمان است که نباید از دست داد، فرصتی برای نزدیک شدن به فوتبال جهان که هر سال به دست می آید. 4 سال و درس های زیادی از مربیان ایرانی می توان گرفت.

نتایج این پیشرفت در فوتبال باشگاهی و ملی در نتایج آن مشهود خواهد بود به طوری که فوتبال کشورمان به مسیری صعودی و رو به جلو نزدیک می شود که می خواهد همگام با فوتبال کنونی بین المللی باشد. اما این پیشرفت الزاماتی مانند زیرساخت ها را نیز دارد و باید ضمن حرکت گام به گام با دانش روز فوتبال دنیا مورد توجه قرار گیرد.

تبلیغات بنری

khabarfarsi به نقل از توژال